נדמה שדבר לא מרתיע את הפדופיל אורן קורידו: למרות הרשעתו בעבר ושחרורו בתנאים מגבילים, התאום לבית קורידו לא מפסיק לצפצף על המשטרה. בחיפוש שנערך אמש בביתו נמצא מחשב ובו חומר פדופילי רב שהוביל שוב למעצרו. הבוקר הוא יובא להארכת מעצרו בבית משפט השלום בחיפה.

בעקבות שביתת הפרקליטים האחרונה, קורידו, שהורשע בעבר בביצוע מעשים מגונים במספר ילדים,  שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים. בין היתר נשללה ממנו הזכות לצאת מביתו ללא אישור והזכות להחזיק מחשב או כל מכשיר אחר שבאמצעותו ליוכל להתחבר לאינטרנט. ההחלטה התקבלה לאחר מידע שנאסף במשטרה, לפיו הוא ניסה ליצור קשר עם קטינים.  

"במשטרת חיפה הוחלט להמשיך לעקוב אחרי קורידו, ולבצע חיפושים תכופים בביתו ללא התראה מוקדמת ובשעות שונות", סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט מפקד תחנת חיפה, ניצב משנה משה כהן. "בחיפוש שנערך אמש בביתו נמצא מחשב ועליו חומרים פדופילים בניגוד לתנאי מעצרו, וכן נודע לנו על מועד נוסף שבו הפר קורידו את תנאי מעצרו ויצא מהבית".

"כיוון שמדובר בהפרה שנייה וחמורה של תנאי מעצרו, פניתי לחוקר במטרה לבקש דיון חוזר בתנאי מעצרו", הוסיף ניצב משנה כהן. בהמשך היום הוא יובא לדיון בפני שופט בית משפט השלם בחיפה.

בשחרור הקודם: השתולל ותקף צלם

אורן קורידו (משמאל) ואחיו שלומי, ארכיון
אורן קורידו (משמאל) ואחיו שלומי, ארכיון | צילום: חדשות 2

לפני כחודשיים, שוחרר קורידו למעצר בית בחסות שביתת הפרקליטים. למרות ההחלטה, יצא קורידו מאולם בית משפט השלום בחיפה בזעם והחל להשתולל במקום. הוא קילל את העיתונאים שסיקרו את הדיון בעניינו וסינן קללות לעבר המצלמות.

סניגורו של אורן קורידו עו"ד יניב אביטן, אמר לחדשות 2 בתום הדיון: "המשטרה הגיעה לדיון עם בקשה לשחרור בתנאים די קיצוניים מבחינתנו, מהטעם שלדבריהם הם נאלצו לבוא עם בקשת שחרור על רקע שביתת הפרקליטים. אנחנו התנגדנו לתנאים, סברנו שמדובר בתנאים קיצוניים מידי וחלקנו על הטעם שבגינו הגיעה המשטרה עם בקשת השחרור".

קורידו הורשע יחד עם אחיו בביצוע מעשים מגונים במספר ילדים ונעצר לפני כשבועיים לאחר שניסה לפתות קטינים בפייסבוק. הבוקר דחתה ועדת החריגים של ארגון הפרקליטים את בקשת אנשי הפרקליטות בחיפה להגיש הצהרת תובע נגדו, מה שהביא לשחרורו בתנאים מגבילים ל-35 ימי מעצר בית מלא, איסור גישה לאינטרנט ולמחשב ואיסור יצירת קשר עם קטינים למעט קרובי משפחתו.

כתב בפייסבוק לילדים: "אחי, חיים פעם אחת"

הפגישה שתועדה בין קורידו לתחקירן
הפגישה שתועדה בין קורידו לתחקירן | צילום: באדיבות ערוץ 1

קורידו נעצר בעקבות תחקיר של כתב ערוץ 1, אלירן טל, שהתכתב בפייסבוק עם קורידו, אשר פתח חשבון בשם בדוי, "אאאא אורן". טל התחזה לילד בן 15, וקורידו כתב לו לפי הדיווח: "אם אתה רוצה, אתה יכול לזיין אותי. ניפגש ב-11 בערב במרכז זיו בחיפה". הוא דאג להוסיף: "אחי, חיים פעם אחת".

"אני אעשה הכל בשבילך", המשיך קורידו לאחר שהכתב כתב כי "אני לא יודע כל כך מה לעשות". זהותו של הפדופיל אושרה סופית כשהגיע הכתב למרכז זיו, כדי לפגוש את קורידו - שנמלט מהמקום.

בחודש ינואר אשתקד נעצרו האחים שלומי ואורן קורידו, לאחר שעל פי החשד תקפו מספר ילדים בשכונת מגוריהם בעיר התחתית בחיפה. על פי החשד, באחד המקרים רדפו השניים אחר ילד בן 9 עם סכין בידם וניסו לפגוע בו, ורק במזל הצליח הילד להימלט.

במהלך השנים האחרונות ישבו האחים קורידו פעמיים בכלא לאחר עבירות תקיפה בילדים, והוגשו נגדם יותר מעשר תלונות שונות. ברוב המקרים שוחררו האחים ולא הוגש נגדם כתב אישום בשל חוסר ראיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק