האם חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד) צפויה למצוא עצמה בקרוב מחוץ למשכן? מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו הורה היום (ו') לפתוח בחקירה פלילית נגד חברת הכנסת בחשד להסתה לאלימות והעלבת עובד ציבור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה על פתיחה בחקירה פלילית נגד ח"כ זועבי התקבלה לאחר קבלת אישור מן היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. החקירה מתבססת על תלונה שהועברה על ידי שוטר שטען כי חברת הכנסת קראה לעברו קריאות גנאי. שוטר מתחנת נצרת טען כי בעת שסיים לטעון בבית משפט השלום בעיר בדיון בנוגע לחשודים בהפרות סדר, ובעודו עומד עם שוטר נוסף בבית המשפט, החלה חברת הכנסת זועבי לקרוא לעברם קריאות קשות.

חומרי החקירה בעניינה של ח"כ חנין זועבי הועברו לידי הפרקליטות לפני כשלושה שבועות, ועל פי החלטת ראש האגף לחקירות ולמודיעין, החקירה תנוהל ביחידת להב 433. המחוז הצפוני במשטרת ישראל העביר את החומרים לגורמי הפיקוד, ובהמשך לכך הנחה מפכ״ל המשטרה את ראש האגף לחקירות ולמודיעין לנקוט בכל ההליכים הדרושים על מנת לבחון פתיחה בחקירה פלילית נגד חברת הכנסת בחשד להעלבת עובד ציבור ולהסתה לאלימות.

"לא אכנע, אמשיך בדרכי"

בעקבות ההחלטה לפתוח בחקירה נגדה, טענה חברת הכנסת זועבי כי היא אינה נרתעת מהמהלך. "לא אכנע למי שינסה להשתיק אותי, אני אמשיך בדרכי", הצהירה זועבי. "זה לא מתפקידי לייצג את הקונצנזוס הישראלי ולא אחפש את הסכמתו".

"אני מקדמת בברכה את ההחלטה על פתיחת חקירה שתכלול חקירת התנהגותם של השוטרים בכל ההפגנות", הוסיפה חברת הכנסת. "אני שוקדת על הגשת תלונה למח״ש נגד השוטרים שדחפו וקיללו אותי, הרביצו לי ומשכו בשיערי, ואף אזקו אותי ללא כל סיבה מוצדקת. אם היועץ המשפטי לממשלה הורה על פתיחת חקירה, שיואיל נא להורות על חקירת כל השוטרים שעברו על החוק בהתנהגותם הברוטלית כלפיי וכלפי יתר המפגינים. אני, בכל מקרה, אמשיך ביתר שאת את מאבקי הצודק נגד פשעי המלחמה שמבצע הצבא בעזה ואמשיך בפעילותי להסרת המצור וסיום הכיבוש".

מנגד הביעו חברי כנסת מהימין תמיכה בהחלטת היועץ המשפטי לממשלה והמפכ"ל. חבר הכנסת דני דנון (הליכוד), שפוטר לאחרונה מתפקיד סגן שר הביטחון, הביע תקווה כי חקירתה של זועבי תסתיים בהרשעתה בגין הסתה נגד המדינה. "הגיע הזמן שהמחבלת הזו תהיה בכלא", אמר ח"כ דנון, שפנה לפני כחודש ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לחקור את זועבי בעקבות טענתה כי חוטפי שלושת הנערים אינם טרוריסטים.

יתמודד על ראשות המפלגה. דנון (צילום: חדשות 2)
"הגיע הזמן", דנון | צילום: חדשות 2

לדבריו של דנון הצטרף חברו למפלגה, יו"'ר ועדת החוץ והביטחון זאב אלקין, שאמר כי הוא שמח על החלטת היועץ וינשטיין. "סוף סוף מערכת אכיפת החוק והמשפט עושה את תפקידה ומתחילה לטפל בסייעני אויב מקרב הח"כים הערבים", אמר. "חנין זועבי מכהנת בכנסת רק בגלל שמערכת המשפט הגינה עליה כנגד החלטה צודקת של ועדת הבחירות המרכזית לפסול את מועמדותה לכנסת ישראל".

אלקין אף קרא למשטרה ולמערכת המשפט לקדם את החקירה במהירות ולהעמיד את ח"כ זועבי לדין. "הגיע הזמן לטפל בבוגדים מקרב הח"כים הערבים ביד קשה. בשום מדינה דמוקרטית לא היו מוכנים לסבול התנהלות כזאת", חתם אלקין.

בהכנת הידיעה השתתפו פוראת נסאר, משה נוסבאום ויוסי זילברמן