גל אלימות קשה ביממה האחרונה ברחבי הארץ: בצפון נפצעו קשה אישה וגבר במהלך קטטה, בפתח תקווה נדקר אדם ונפצע בינוני ובמועדון באותה העיר נדקרו שלושה בני אדם נוספים. בקריות נהרג אדם מרימון רסס שהתפוצץ בידו.

בשעות הצהריים הגיעה לבית החולים "זיו" בצפת אישה בת 58, תושבת הכפר טובא-זנגריה שבגליל העליון, כשהיא במצב אנוש עם פציעות ירי בראשה, בבטנה ובגפיים. מאוחר יותר נמסר מבית החולים כי בשל מצבה, הועברה האישה להמשך טיפול בבית החולים רמב"ם בחיפה. זמן קצר אחר כך פונה פצוע נוסף מהקטטה לרמב"ם, כשהוא במצב קשה עם פגיעות ראש.

מחקירה ראשונית של המשטרה עלה כי הירי בוצע לעבר הפצועה במהלך קטטה בין שתי משפחות בכפר. רק לאחר שעות ארוכות של מהומות בין שתי המשפחות, נרגעו הרוחות הודות להתערבות המשטרה. באותו האירוע נפצעו גם שני צעירים, בגילאים 18 ו-26, באורח בינוני, גם כן כתוצאה מירי שבוצע לעברם במהלך הקטטה שפרצה בין שתי המשפחות. השניים קיבלו טיפול ראשוני על ידי צוותי מד"א שהוזעקו לכפר, ולאחר מכן פונו לחדר טראומה בבית החולים זיו.

5 פצועים מדקירות בפתח תקווה

כוחות הרפואה נאלצו לקבוע את מותו. אילוסטרציה
מה עושים עם האלימות הגואה? | צילום: דוברות מד"א

אך לא היה זה האירוע האלים הקשה ביממה החולפת. בשעות הבוקר המוקדמות נפצע תושב פתח תקווה באורח בינוני, לאחר שנדקר בפלג גופו העליון במהלך חילופי דברים עם שכנו. השכן, על פי החשד, התלונן בפניו על רעש טריקת הדלת, ודקר אותו באמצעות מברג. הפצוע הועבר לבית החולים בילינסון, במצב יציב - הדוקר נעצר.

במהלך הלילה התפתחה קטטה בין צעירים, גם כן בפתח תקווה, בסמוך למועדון בעיר. עד מהרה שלפו כמה מהמעורבים בקטטה סכינים - מה שגרם לפציעתם של שלושה: אחד באורח בינוני ושניים קל. אדם נוסף נדקר באירוע אחר באותה העיר - בסמוך לשוק. הוא נפצע קל ופונה אף הוא לבית החולים בילינסון.

ואילו בקריות נהרג הלילה תושב הכפר איבטין הסמוך לקריית אתא, לאחר שרימון רסס שהחזיק בידו - התפוצץ. בשלב זה עדיין לא ברור האם ההרוג, ג'לאל אבו נמיר (34), התכוון לעשות שימוש ברימון, או סתם החזיק בו לצרכי משחק.

חיפה: האם ניסתה להפריד ונדקרה למוות ביום ההולדת של בנה