אילוסטרציה
התחפש לאישה וניגש לפסיכומטרי | צילום:

מה לא עושים בשביל האהבה? צעיר בן 29 שרצה לעזור לחברתו במבחן הפסיכומטרי התחפש לאישה וניגש להיבחן במקומה. בשלב מסויים הבחינו הבוחנים ב"אישה" המוזרה, וכשביקשו ממנה להסיר את הכובע מראשה - נמלט הצעיר, והמשטרה נכנסה לתמונה.

זה ידוע שהמבחן הפסיכומטרי נחשב לאימת הסטודנטים לעתיד בישראל. השילוב המרתיע של אנגלית, עברית ומתמטיקה, לצד חשיבותו הקריטית של המבחן, מדירים שינה מעיניו של כל מי ששואף להיות סטודנט. מבחן הפסיכומטרי שנערך היום באוניברסיטת בר אילן הוכח שכנראה שיש כאלה שלוקחים את המבחן צעד אחד קדימה.

הצעיר חבש על ראשו פאה, התאפר, לבש חצאית אופנתית והתחזה לחברתו. למרות הידיים השעירות ופיקת הגרון הבולטת, לא הצליחו הבוחנים לזהות באופן מיידי כי לא מדובר בגברת, אלא באדון, עד שהתיישב הצעיר והחל לכתוב את הבחינה.

כאשר עלה חשדם של הבוחנים כי הנבחנת היא למעשה נבחן, פנו אל הצעיר. אך הוא הרים את שולי חצאיתו ונמלט מהכיתה. בסופו של דבר הצליחו הבוחנים לשים את ידיהם על הצעיר, ופנו למשטרה. שוטרי הסיור שהגיעו למקום עיכבו לחקירה את הצעיר וחברתו, שהודו במיוחס להם. ממשטרת מחוז תל אביב נמסר בחקירתו סיפר הצעיר כי הוא טוב במספרים, לכן ניסה לסייע לחברתו.

בסקרים שנערכו לא מכבר עלה כי תוצאות מבחן הפסיכומטרי של הגברים גבוהות יותר מתוצאותיהן של נשים. מעניין היה לראות, אילו לא היה נתפס, לאיזו קטגוריה הצעיר המאוהב היה נכנס.