מלחמות העבריינים בעולם התחתון נמשכת: אדם אחד או שניים, רעולי פנים על אופנוע, עצרו לאור יום מול מסעדה בנתניה והחלו לירות לכל עבר. פעם נוספת, חייהם של אזרחים רבים היו בסכנה. היעד לחיסול הוא על פי החשד צ'רלי אבוטבול, אחיו של פליקס אבוטבול שנרצח בפראג.

עדת ראייה שנכחה במקום סיפרה לחדשות 2: "היו שני בחורים על אופנוע ולאחד מהם היה תיק גב. הם נסעו לאט ורגיל, ממש לא נראו חשודים". מפקד משטרת נתניה, ניצב משנה רון גרטנר אמר כי "כרגע המטרה הדחופה ביותר היא לאתר את היורים ולהעמיד אותם לדין. אני מקווה שכי אירוע כזה או אחר לא יערער את בטחונם של תושבי העיר נתניה".

הערב דיווח כתבנו גיא פלג כי ככל הנראה המשטרה ידעה על כוונת החיסול, ואף הזהירה את צ'רלי אבוטבול לפני כחודש. בימים הראשונים לאחר האזהרה ליוו את אבוטבול מאבטחים חמושים, אך לפי הדיווחים דווקא כשישב בבית הקפה "אופסייד" היה בגפו. במשטרה מכחישים כי ידעו על כוונת הרצח.

שלושה בני אדם נפצעו היום בצהריים, אחד מהם באורח אנוש כתוצאה מירי של אלמוני ברחוב פנקס בנתניה, סמוך לפיצוצייה. האלמוני היה רכוב על אופנוע ונמלט מהמקום. כאמור, מדובר ככל הנראה בניסיון חיסול על רקע פלילי. למקום הוזעקו כוחות גדולים של משטרה, מגן דוד אדום וזק"א. משטרת נתניה פתחה בחקירה. מהמשטרה נמסר כי מסוק הועלה לאוויר, וכי הוקמו מחסומים באזור.

מחקירה ראשונית המשטרה עולה כי אלמוני או שניים, עוד לא ברור, ירו ברחוב בסמוך לבית הקפה "אופסייד" באזור התעשיה בנתניה. מהירי נפצע אחד מהאחים במשפחת אבוטבול, צ'רלי אבוטבול שככל הנראה גם היה היעד לחיסול. הפצועים האחרים הם עוברי אורח תמימים שנפגעו מהירי.

הפראמדיק יוסי רקאח, ממלא מקום במד"א מרחב שרון  סיפר לחדשות 2: "חברתי לאמבולנס בדרך כדי לסייע בטיפול. באמבולנס היו שני אנשים במצב בינוני לאחר שנפגעו על ידי קליעים. השניים פונו ללניאדו. התחלנו טיפול דחוף כבר בשטח. ניידת טיפול נמרץ הוזעקה למקום, טיפלה בפצוע אנוש והעבירה אותו לבית החולים הלל יפה בחדרה".

הפצועים הועברו כאמור לבית החולים הלל יפה בחדרה וללניאדו בנתניה. מהלל יפה, שם מאושפז צ'רלי אבוטבול נמסר כי "אבוטבול יצא לפני זמן קצר מניתוח שנערך בבטנו, וכנראה שהוא זקוק לניתוח נוסף. הוא עדיין לא יצא מכלל סכנה. רוב הנזק נגרם לו בגלל איבוד הדם הרב בעקבות הפציעה". מנהל בית החולים לניאדו, ד"ר אבינעם שפולניק, אמר לחדשות 2 באינטרנט "קשה לי מאוד להבין איך זה קרה. שני הפצועים שנמצאים אצלנו נפצעו באורח בינוני, וכעת מצבם מוגדר קל. לאחד מהם נכנסו הקליעים דרך הצוואר ויצאו דרך החזה, ולשני הוא נתקע בגב ובאורח פלא לא נפגע שום איבר או כלי דם חיוני. ממש קשה לי להבין איך זה קרה". ד"ר שפולניק הוסיף כי "שני הפצועים הם עוברי אורח שלא קשורים לניסיון החיסול". 

רק ביום שישי האחרון התגלה מטען צינור בסמוך לגן ילדים בנתניה. המטען יועד ככל הנראה, לפגוע בעבריין רמי אמירה, אותו ניסו לחסל בחוף בבת ים לפני שבועות אחדים. מי שגילה את המטען הוא עובר אורח - רון גפני. "ידעתי בוודאות שזה מטען כי הייתי בעבר חבלן במשטרה", סיפר גפני לחדשות 2 באינטרנט. המשטרה נטרלה את המטען.

ברחוב בו התגלה המטען מתגוררת משפחת אמירה - הוריו של רמי אמירה שבניסיון הכושל הקודם שלו נרצחה מרגריטה לאוטין.