משפחה בנצרת הרסה את משרדי העירייה בגלל דו
ההרס בבניין העירייה, היום | צילום: אתר אל-ערב

כל אחד מאיתנו נוהג, מטבע הדברים, להתעצבן עד מאוד כשהוא רואה דוח חניה מודבק לשמת רכבו - עם שובו לרכב. אך מה שקרה היום בנצרת יצא מכל פרופורציה. תושב העיר שטען כי הותקף על ידי פקחי חניה - שב עם כמה מבני משפחתו לתחנה ויצא במסע נקמה.

האירוע התרחש אתמול בשעות הצהריים. ראאד זועבי, תושב נצרת, שמחזיק בתו נכה ברכבו, החנה אותו במקום המיועד לנכים וניגש לדוכן הפיצוחים הקרוב כדי למלא טופס "ווינר". בעודו נמצא בדוכן קראו לו העוברים והשבים לשוב במהרה לרכבו משום שפקח חנייה רושם לו דוח. "ניגשתי אליו והסברתי לו בנועם כי אני נכה החונה בחניית נכים ויש ברשותי תו המאשר זאת", סיפר היום זועבי. אולם הוא השיב לי כי "זה לא ענייני".

זועבי נענה לדבריו של הפקח והזיז את הרכב למקום חנייה אחר. אולם גם זה, לדבריו, לא סיפק את הפקח. "הוא ניגש אליי יחד עם פקח נוסף וריסס בעיניי גז מדמיע", מספר זועבי. "הם הפילו אותי על הקרקע ובעטו בי בכל חלקי גופי". לאחר מכן, לדבריו של זועבי, עזבו הפקחים את המקום.

שלב ב': הנקמה

משפחה בנצרת הרסה את משרדי העירייה בגלל דו
מדפסות שבורות על הרצפה | צילום: אתר אל-ערב

ואולם, לאחר שהתאושש, החליט זועבי להשיב נקמה. היום בצהריים, לאחר שהגיש תלונה במשטרה נגד אותו הפקח, הגיעו כמה מבני משפחתו לבניין עיריית נצרת, הסמוך לבניין העירייה, והחלו להרוס את כל הבא ליד. הם ניפצו את חלונות התחנה, הפילו את הארונות, שברו מחשבים ומדפסות והותירו אחריהם זירת קרב של ממש.

בנוסף, הצליחה אותו החבורה "לשים את ידה" על הפקח שלטענתו של זועבי תקף אותו - והיכתה גם אותו נמרצות. הוא אושפז בבית החולים בעיר כשהוא סובל משברים בידיו וברגליו.
בעירייה ובמשטרה מזועזעים מהאירוע היום. ראש העירייה ראמז גראיסי איים היום בשיחה עם חדשות 2 להשבית את שירותי העירייה בשלושת הימים הקרובים, בעקבות האירוע החמור. במשטרה אמרו היום כי האירוע נמצא תחת חקירה.

חשיפה: הקומבינה של עיריית חיפה