מכתב מאמא לאמא. קייט זיתוני אמה של לי זיתוני ז"ל, העבירה לקרלה ברוני, רעייתו של נשיא צרפת, מכתב בו היא מבקשת ממנה לסייע להביא לדין את דרוסי בתה, כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". לי זיתוני בת ה-25 נדרסה למוות על ידי הנהג קלוד אייזק חייט וחברו לנסיעה אריק רוביק שנמלטו ממקום התאונה וכעבור ארבע שעות ברחו לצרפת.

אתמול נפגשה קייט עם שגריר צרפת בישראל כריסטוף ביגו בביתו והעבירה לו את המכתב שכתבה לקרלה ברוני. בפגישה נכחו גם בעלה של קייט, יצחק, אחותה הגדולה של לי ובן זוגה של לי, רועי פלד. בין היתר כתבה קייט במכתב לברוני: "כאמא, תביני אותי. עזרי להביא לדין את רוצחי בתי".

"הרגשתי שאני חייבת לנסות כל מה שאני יכולה בשביל לתת לבת שלנו את הצדק שמגיע לה", שיתפה אתמול קייט. "ישבתי וכתבתי את המכתב מאמא לאמא. האינסטינקט של כל אמא הוא לשמור ולהגן על הילד שלה וידעתי שברגע שברוני תחזיק את התינוקת שלה, היא תרגיש את זה ותבין את זה", הוסיפה.

החשודים נותרו על אדמת צרפת

קלוד אייזק ואריק רוביק החשודים שהרגו את לי זיתוני ז"ל וברחו בחזרה לצרפת, כלל לא הגדירו את עצמם נמלטים. בשיחה עם עורך דינו של אחד מהם כשבוע לאחר התאונה, הוא טען בפני חדשות 2 כי הם לא יסגירו את עצמם לישראל.

עו"ד מישל אפלבאום שמייצג את בעל הרכב סיפר כי כמה שעות לאחר שהגיעו השניים לצרפת, הם נכנסו לתחנת המשטרה המקומית ומסרו את גרסתם וכל השתלשלות האירועים על פי איך שהם ראו אותם. בעקבות העדות שנתנו והבקשה מהפרקליטות בישראל, נפתח נגדם הליך פלילי בצרפת.

שני החשודים אומרים שהם מתנצלים ומביעים צער עמוק על המעשה. לטענתם, הם מוכנים לשתף פעולה עם רשויות החקירה בישראל - אבל רק על אדמת צרפת. בעיניהם זהו מקרה צרפתי ולכן עליו להתברר על אדמת צרפת בלבד והם לא יסכימו לבקשת ההסגרה מישראל.

"מרשי והאדם האחר שהיה מעורב בתאונה מוכי צער על הכאב ועל האסון שפקדו את המשפחה. מובן שהחוקרים הישראלים יבואו לצרפת וישמעו את גרסתו של מרשי", הסביר עו"ד אפלבאום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק