כיומיים לאחר מסע הרצח המזעזע שביצע איתמר אלון, שגבה את חייהם של ארבעה בני אדם בסניף בנק הפועלים בבאר שבע - התירה המשטרה לפרסם את תיעוד מצלמות האבטחה מתוך הזירה - שקלטו את רגעי הזוועה. כך בוצע ההרג - דקה אחר דקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

11:34  -  איתמר אלון נכנס לסניף הבנק, חבוש כובע, עם זקן ארוך, בחולצה משובצת ועם תיק שחור קטן - בתוכו, אף אחד לא יודע - נמצא אקדח הגלוק האישי שלו. שניות ספורות לאחר מכן הוא נראה לאחר שהוציא כסף מהכספומט וגילה שהחשבון שלו חסום.

12:50 - אלון משוחח עם עובד בנק - לא ניתן לומר האם מדובר במישהו מהעובדים שנהרג אחר כך. כעבור כמה דקות - הוא שולף את האקדח ופותח במסע הירי. החלק הזה, לפי המשטרה, לא צולם.

מהיריה הראשונה ועד להתאבדות: רגעי האימה
מהיריה הראשונה ועד להתאבדות: רגעי האימה | צילום: חדשות 2

12:59 -  מצלמות האבטחה קולטות את איתמר אלון יורה כלפי מטה בקור רוח. זה כנראה שלב וידוא הההריגה שביצע אלון באחד העובדים שמוטלים לרגליו. בשניות האלה מגיע הדיווח הראשון למוקד 100 של המשטרה.

רגעי הפריצה לסניף
רגעי הפריצה לסניף | צילום: חדשות 2

חלק מהפצועים במצב אנוש, חלקם מתים

13:00 - חולפת עוד דקה, השעה אחת בצהריים. אחרי וידוא ההריגה, איתמר אלון ממשיך להסתובב בבנק, למראית עין זה נעשה בקור רוח. הוא עומד בכניסה, מסתכל החוצה והאקדח בידו. השוטרים עדיין לא הגיעו - כל שנייה נראית כמו נצח.

13:02 -  שני שוטרים - צוות בלשים לבוש אזרחי - מגיע ראשון לזירה. הם מגיעים בריצה, דרוכים, באקדחים שלופים. תוך כדי כך, האזרחים שהיו בחוץ ושמעו את היריות צועקים לעברם שיש מחבל ושמישהו חטף יריות. מרגע הירייה עד הגעת השוטרים הראשונים חלפו כשלוש דקות בלבד.

13:03 - בלש אחד מנסה להיכנס לתוך הבנק, ואיתמר אלון יורה לעברו. עוד בלש תופס מחסה, כשניידות נוספות מגיעות לזירה ובהם שוטרי סיור ומפקדי התחנה.

לוחם מג
לוחם מג"ב ובלש נוסף נכנסים לעומק הסניף | צילום: חדשות 2

13:08 - עוד חמש דקות עוברות וגם מפקד תחנת באר שבע, תומר בדש, מגיע, ובשלב זה מורה על מה שמכונה "הקפאת מצב" בהתאם לנוהל של אירוע עם חשש למתבצר ובני ערובה. בדש מדווח שיש נפגעים - אבל אי הוודאות גדולה.

13:11 - בשלוש הדקות שבין 13:08-13:10 - מנסים ליצור קשר כלשהוא עם האיש שלא ידוע אם הוא שודד או מחבל. הניסיון ליצור קשר מילולי ויזואלי נכשל. מפקד התחנה בדש נכנס פנימה, מזהה אנשים ירויים על הרצפה, חלקם פצוע במצב אנוש, חלקם מתים. חומרת האירוע הולכת ונחשפת.

מהירייה הראשונה ועד להתאבדות חלפו שעה ו-40 דקות

13:11  - לוחם מג"ב ובלש נוסף נכנסים לעומק הסניף. בצד ימין מוטלת גופה אחת, מתבוססת בשלוליות דם. מספר פצועים, הם מדווחים, זועקים לעזרה. הם קוראים לשודד ברחבי הסניף ואינם שומעים אף קול בתגובה.

במקביל, בשעה 13:12 - מתחיל חילוץ הגופות. גופה ראשונה מוצאת, וחוזרים פנימה, מתחילים סריקה מסודרת ומדורגת בצורה מאובטחת - בידיעה שמישהו מתחבא - השוטרים עדיין אינם יודעים שאיתמר אלון נמצא בשירותים וברשותו בת הערובה מירי כהן. בשעה 13:13 מוצאות עוד שתי גופות של גבר ואישה.

כעת שומעים השוטרים קולות של אישה זועקת לעזרה - זוהי מיכל בן שטרית, שהתחבאה מתחת לשולחן וקראה להם. היא מחולצת החוצה , מבוהלת, ואינה יודעת את המצב לאשורו. היא מספרת לשוטרים שהיא לבד ושאין עוד אנשים בפנים.

13:16 - בחזרה לכניסה לבנק - הרופא המשטרתי, רב פקד יבגני סלובודקין, מטפל בפצועים בחוץ תוך ששוטרים מבחוץ מכוונים אקדחים פנימה מחשש שמישהו יירה עליהם.

מצלמת האבטחה מתעדת את הפצוע הבדואי, עומר אל-וליד, מפונה, נאזק בידיו, מהחשש - כך דיווחו אחר כך - שמדובר באחד המפגעים וכי לא היה ברור אם יש יורה אחד או שניים בארוע. 13:18 -  מפקד התחנה נכנס שוב, סורק ומבין בוודאות שהיורה מתחבא בשרותים ואיתו בת ערובה.

13:22 - ההרוג הרביעי מפונה, וכעת מתחיל פרק זמן של 40 דקות של "הקפאת מצב". צוותי היחידה למלחמה בטרור, צוות המשא ומתן ויחידות מיוחדות נוספות בדרך.

14:02 - סוף האירוע. הניסיונות לקרוא לאיתמר אלון לצאת או להניח את נשקו נכשלים. איתמר אלון יורה בעצמו ומתאבד. הרגע הזה בשירותים אינו מתועד. שניות ספורות אחר כך, מרים כהן, בת הערובה, משתחררת מחזקתו ונמלטת החוצה. היא מספרת לשוטרים שהספיקה לראות את איתמר אלון ירוי על הריצפה - והם נכנסים פנימה.  מהרגע שבו נורתה הירייה הראשונה ועד שהתאבד חלפו שעה אחת ו-40 דקות.

הרוגים בבנק בבאר שבע - סיקור מיוחד:

4 הרוגים בבנק בבאר שבע 

עד ראייה מתוך הבנק: "לא דרשו כסף"

התמונות מרגע הפריצה לבנק: "זה ממש כמו בטקסס"

בנקאים מזהירים: "דמנו הותר"

הרוצח מסניף הבנק: איתמר אלון

היורה צעק: "עכשיו אראה לכם"

כך נשמעו רגעי הירי הראשונים בבאר שבע

ההרוגים: מנהל הסניף, סגנו ושני לקוחות

היורה "אדם תמהוני ולא מתקשר"

בהלה בבאר שבע: "ראיתי אישה בהיסטריה"

הקב"ט שרצח: זה איתמר אלון

הסב ידע: "הבן שלי הלך"

מהבוקר: מאבטח בפתח סניף הבנק

הדודה: "אבנר עזר, היורה צעק"