אחרי שבית המשפט האריך את מעצרו של צעיר בן 19, שחשוד ששיסה את כלבו בחתול, לידי חדשות 2 Online הגיע היום (א') הסרטון הקשה לצפייה אותו צילם הצעיר, לפי החשד, כדי למכור את כלב האמסטף שלו ברשת ולהראות שהוא "חזק". בחקירתו במשטרה הוא קשר את עצמו למעשה. "הכלב תוקף, החתול מיילל והבעלים מצחקק", סיפרה לחדשות 2 online חושפת הסרטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעיר, בן 19, מכפר קרע, נעצר ביום שישי האחרון, לאחר שתלונה בנושא הוגשה למשטרת עירון בצפון, על ידי עמותת "פרויקט יהב", שמנסה למנוע התעללות בבעלי חיים וקרבות כלבים. מידע בנושא הפוסט שהועלה על ידי הצעיר ברשת הגיע אליהם - ותוך זמן לא רב התלונה הוגשה והסרטון הוסר.

בסרטון הקשה נראה כלב התקיפה נועץ באכזריות את שיניו בחתול חסר הישע. "הוא פרסם את זה בעמוד פייסבוק למכירת כלבים וכתב: 'כלב למכירה (במתנה: חתול מת)'", סיפרה לחדשות 2 Online ענבל קליין (31) מחיפה, שעומדת יחד עם שותפים נוספים מאחורי הפרויקט. "החשוד רצה להראות כמה שהכלב חזק לכאורה אז תיעד אותו תוקף למוות חתול".

לדברי קליין, הכלבים עוברים הרעבה והתעללות, כשלרוב אלה שמגדלים אותם הם בני נוער. הפעילים מגיעים למקומות בהם הכלבים מגודלים, מתעמתים עם אלה שמארגנים את הקרבות ומנסים לחלץ את הכלבים מהתנאים הקשים בהם הם חיים. בדרך זאת כבר הצליחו לחלץ 40 כלבים ולהעביר אותם למקום מבטחים.

עד כה היא ועמיתיה לפרויקט הגישו כבר עשרות תלונות למשטרה על התעללות בכלבים, מה שהביא כבר למספר מעצרים.