ניסיון חיסול - או אזהרה של עבריינים? אלמונים ירו בגבר בן 27 בפתח ביתו, הלילה בחיפה. הקורבן נפצע בינוני ופונה לבית החולים רמב"ם בעיר, שם הועבר לטיפול נמרץ הוכנס לחדר ניתוח.

האירוע התרחש לפנות בוקר ברחוב חיים בשכונת הדר בחיפה. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי הקורבן, המוכר למשטרה, נעצר לפני מספר ימים ושוחרר למעצר בית. לדבריו, הוא הקפיד על מעצר הבית ולא יצא לשום מקום.

התחזו לשוטרים - ושלפו נשק

החוקרים גבו מהפצוע עדות ראשונית בבית החולים. מדבריו עולה כי אמש הגיעו לביתו שני אנשים שדפקו על הדלת. הגבר שאל "מי שם" והם ענו בתגובה: "משטרה".

הצעיר, שהיה בטוח כי השוטרים רוצים לבדוק את נוכחותו במעצר הבית, פתח את הדלת. לפתע, כך עולה מהחקירה, שני הגברים משכו אותו החוצה מהדירה, היכו אותו ובעטו בו נמרצות. לאחר שהוא נפל על הרצפה, שלפו השניים נשק וירו בו פעמיים בפלג גופו התחתון.

החשד: ניסו להזהיר אותו או לאיים עליו

למקום האירוע הוזעק צוות מד"א-כרמל שהעניק לפצוע טיפול ראשוני בשטח ולאחר מכן העבירו לטיפול בבית החולים רמב"ם בחיפה. הפצוע נותח במהלך הלילה ומצבו השתפר.

במשטרה מעריכים כי החשודים בירי ניסו להזהיר את הקורבן כדי שישתוק בחקירתו או במהלך משפטו בכל הנוגע אליהם. ככל הנראה, מדובר במה שמכונה בעגה העבריינית "תקיפת אזהרה". המשטרה ממשיכה בחקירת האירוע.