מקרה נוסף של התעללות בתינוק בן שנתיים: קשה לתאר מה עבר בראשו של אב בן 40 מהכפר יאסיף שנעצר בסוף השבוע, בחשד שניסה לגמול את הפעוט בן שנתיים מחיתולים באמצעות כוויות בישבנו. על פי החשד, בכל פעם שהפעוט הטיל את צרכיו בניגוד לרצון האב, הוא נהג לחמם סכין על מנגל ולצרוב את ישבנו של התינוק.

הרופאים שבדקו את הפעוט פנו לשירותי הרווחה בבית החולים שתחקרו את האם והפנו את המקרה לחקירת המשטרה. האב, שהובא בצהריים לבית המשפט השלום בעכו, החל לתקוף את העיתונאים ולהכחיש בתוקף את ההאשמות נגדו. "הילד נפל על המנגל" הסביר. "הוא הבן שלי ואני מטפל בו כמו בארבעת ילדיי האחרים". בית המשפט לא התרשם מהטענות, והאריך את מעצרו בארבעה ימים.

בן שנתיים שעבר התעללות
איך אב מתעלל כך בבנו? | צילום: משטרת ישראל

המקרה נחשף בסוף השבוע לאחר שהאם הגיעה עם בנה הקטן לבית החולים בנהריה, כשהוא סובל מכוויות קשות על ישבנו. "הכוויות היו כל כך זהות בצורתן ובדרגתן והן עוררו את חשד הצוות הרפואי", סיפר לחדשות 2 באינטרנט סגן ניצב אבי אדרי, מפקד תחנת עכו.

"האיש הורשע בעבר בשתי עבירות של התעללות, והתעללות בחסר ישע, לאחר שהפעיל אלימות כלפי אשתו לשעבר וכלפי אחד מילדיו", הוסיף סגן ניצב אדרי. "עומדים נגדו שני מאסרים על תנאי בגין ההרשעות הקודמות, כך שאנחנו מקווים להגיש נגדו כתב אישום בקרוב שישימו את האיש מאחורי סורג ובריח".

השכנים: הבן בכה ללא הרף

החשוד הוא אביו החורג של הילד, שנישא לאמו הביולוגית. בנוסף, יש לו ארבעה ילדים מנישואים קודמים. שכניו של החשוד בכפר יאסיף לא הופתעו לשמוע על דבר מעצרו. לדברי אחד השכנים, הם פנו בעבר למשטרה לאחר ששמעו את הילד בוכה ללא הרף.

האב מצדו מכחיש את המעשים המיוחסים לו וסיפק הסבר יצירתי במיוחד לכוויות הקשות שנתגלו על בנו הפעוט. בחקירתו סיפר האב ש"הילד נפל על המנגל" בזמן שהיו באירוע משפחתי. למרות שזו הפעם הראשונה שהילד הגיע לבית החולים, במשטרה חושדים שלא מדובר במקרה חד פעמי.

אם חשודה ששפכה מים רותחים על בנה בן ה-3

רק אתמול נעצרה אם מג'סר א-זרקא בחשד ששפכה מים רותחים על בנה בן השלוש. הפעוט הובהל אמש במצב קשה לבית החולים "הלל יפה" בחדרה כשהוא סובל מכוויות קשות בכל חלקי גופו. בשל מצבו, הועבר הפעוט בהמשך לבית החולים שיבא בתל השומר.

המשטרה חושדת כי אמו של הפעוט שפכה עליו את המים הרותחים משום שהתעצבנה עליו. היום הוארך מעצרה של האם בבית משפט השלום בחדרה ביומיים נוספים.