סכסוך שכנים מכוער באילת: לביא וענונו, תושב העיר, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו סרטון שבו נראית שכנתו כשהיא מאיימת על אביו ומשחיתה כל חפץ שנקרה בדרכה. לטענתו, הרקע לאירוע הוא מריבה על שטח שאליו, כביכול, פלשה האישה - השייך בעצם לאביו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני פונה אליכם כי חייו של אבי בסכנה", כתב לביא. "בחודשים האחרונים הוא נתון לאיומים יומיומיים על חייו מצד שכנתו אשר החליטה לפני ארבעה חודשים לבנות מרפסת ולהרחיב את ביתה על חשבון חצר ביתו, השייכת לו במשך 25 שנים. למרות אי הנוחות והפלישה האגרסיבית לחצר. אבי נתן את הסכמתו לבנייה בחצר הקדמית, שפחות משמשת אותו, אך רק מתוך רצון לשלום בית. התנאי היחידי שלו היה שהבנייה תהיה חוקית ובעלת כל האישורים ההכרחיים".

לדברי לביא, השכנה ציינה בפני אביו כי בידיה כל האישורים, ובין השורות איימה עליו שלא יעז לגשת לעירייה לברר. עם זאת, לאחר מספר ימים של שיגעון ודרישות בלתי פוסקות מצד השכנה, לטענתו, ניגש האב לברר את הפרטים וגילה שאין לה אישורי בנייה, והבנייה אף מסכנת את חייו. בהמלצת כל הסובבים אותו, הוא התלונן על המקרה בעירייה, מה שגרם לפקחים העירוניים לעצור את הבנייה.

"עם היוודע הדבר, השחיתה השכנה את רכושו, הפסיקה את זרם החשמל מספר פעמים ביום והתנכלה לאבי בכל דרך אפשרית", התלונן לביא. "בשלב מסוים, הוציא בית המשפט צו הרחקה נגדה, ובשלב מסוים גם צו הרחקה מאילת למשך חודשיים, אך כפי שרואות עיניכם - דבר אינו עוצר אותה".

שכנתו של לביא אמרה בתגובה לחדשות 2 כי "זו הייתה הגנה עצמית, מפני שהאב שלף עליי סכין. אני לא יודעת מה הם רוצים ממני. זו לא חצר שלו. זו חצר משותפת לכל דיירי הבניין ויש לי את כל המסמכים". היא אף טענה כי הוא תקף אותה.

ממשטרת אילת נמסר בתגובה כי "מתנהלים כיום שבעה תיקי חקירה בעבירות של תקיפה, גרימת נזק והפרת הוראה חוקית על ידי החשודה כנגד שכנה על רקע של סכסוך שכנים מתמשך. סכסוך זה מטופל בדרכים שונות - החל מטיפול אישי על ידי שוטר קהילתי ועד מעצר, חקירת החשודה והבאתה בפני בית המשפט". הם ציינו כי באירוע האחרון, בדומה לאירועים קודמים, החשודה נעצרה לחקירה במשטרת מרחב אילת, הובאה לדיון בבית משפט השלום בעיר ושוחררה בתנאים מגבילים.

עוד הוסיפו במשטרה כי עם סיום חקירת התיקים, הם יועברו לחטיבת התביעות לשם בדיקת התשתית הראייתית טרם הגשת כתב אישום.