גם פקחי המכס הוותיקים בנמל אשדוד לא זוכרים הברחה כזאת: בתוך שתי מכולות ניסה אדם להבריח לארץ מאות אלפי חפיסות סיגריות, קורקינטים ממונעים, תכשירים לטיפול באין אונות, טלפונים סלולאריים, שעונים, תיקים והכל בשווי של יותר מ- 15 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ריהוט גן מסין" - זה מה שהיה כתוב על הצהרת המכס של שתי המכונות, אך חשד של רשות המסים שלח את שתי המכולות לשיקוף ושם נתגלתה החריגה שהובילה לפתיחת המכולה בידי הרשויות. בפתח המכולה אומנם היו מספר פריטי ריהוט כמוצהר, כדי להסוות את המטען האמיתי של שתי המכולות:

6,100,000 סיגריות שהיו מחולקות ללא פחות מ-305,000 חפיסות, כשהמס עליהן עומד על לא פחות מ-6.5 מיליון שקל. מכולה נוספת על שם אותו יבואן, שעליה הוצהר גם כן שהיא מכילה פריטי ריהוט, נבדקה ושם אחרי הרהיטים שהיו בחלק הקדמי של המכולה נמצאו בין השאר למעלה מ-3,000 סמארטפונים, 97,000 כדורים לאין-אונות שלא נבדקו על ידי משרד הבריאות, 50 קורקינטים חשמליים שאסורים לייבוא, אלפי שעונים, תיקים, ארנקים, חגורות ומשקפיים.

אחת המכולות שנתפסו, הערב (צילום: אתר רשות המסים בישראל)
אחת המכולות שנתפסו, הערב | צילום: אתר רשות המסים בישראל

החשוד המרכזי בהברחה הוא תושב ירושלים, שנעצר והובא בפני בית המשפט השלום בראשון לציון לדיון בהארכת מעצרו. בית המשפט החליט להשאיר אותו במעצר עד יום ראשון הקרוב, אז יתקיים דיון נוסף בעניינו. בימים הקרובים ייתכנו מעצרים נוספים.