אין תמונה
החשוד ברצח, אילן בן עמי

החשוד ברצח שנמלט - אותר ונעצר: המוזיקאי אילן בן עמי, חבר להקת "הברירה הטבעית", נעצר הערב (א') בחשד לרצח זוגתו לשעבר, המוזיקאית ואשת חיי הלילה דפנה בר ציון ז"ל, לאחר שלושה ימי חיפושים. בתחילה ניסה לברוח מהשוטרים, אך לבסוף נתפס ואישר את זהותו בפניהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שוטרי מחוז תל אביב עצרו את בן עמי בן ה-47 לאחר שקיבלו דיווח על אדם חשוד שהסתובב ברחוב פרוג במרכז העיר ופתחו בסריקות באזור. עובר אורח זיהה את בן עמי לאחר שראה את תמונתו של בן עמי, והתקשר למשטרה. כאשר זיהו השוטרים את החשוד, ניסה בן עמי לחמוק דרך חצרות הבתים אך בסופו של דבר הצליחו לתפוס אותו. לאחר תשאול ראשוני אישר בן עמי את זהותו והובא לחקירה.

מהחקירה עולה כי בימים האחרונים בן עמי הסתתר באתר בניה במרכז תל אביב. השוטרים הצליחו להתחקות אחריו עוד לפני המעצר וגילו ציטוטים מתוך שירים שנכתבו על קירות אתר הבנייה. במשטרה בודקים האם הציטוטים יכולים להתפרש כהודאה או חרטה על מעשים שביצע לכאורה בן עמי. מקורביו מספרים על מצב נפשי קשה שהוא היה שרוי בו בתקופה האחרונה, ומסתמן כי זה יהיה גם קו ההגנה שלו.

"אילן נראה תמהוני ומוזנח, מצבו הנפשי ירוד"

"אילן נמצא כרגע במצב נפשי מאוד מעורער, מאוד ירוד", סיפר עורך דינו של בן עמי, קובי בן שעיה. "להבנתי הוא בכלל לא יכול להיחקר כרגע בשל מצבו הנפשי, הוא עבר כמה ימים לא פשוטים והוא צריך לראות פסיכיאטר".

"פגשתי אותו מיד לאחר המעצר והוא נראה תמהוני ומאוד מוזנח", המשיך וסיפר עורך הדין. "בימים האחרונים הוא לא הסתובב במקום ספציפי. ממה שהבנתי ממנו, מלבד הכדורים הפסיכיאטריים שהוא נוטל באופן קבוע, הוא היה נתון להשפעת כדורים נוספים".

אין תמונה
דפנה בר ציון ז"ל

"השוטרים הגיעו לבן עמי תודות לדיווחים של אזרחים שנענו לבקשת הסיוע שלנו לאיתורו, ועל כך אנו מודים לכם", הודיעה המשטרה. "בן עמי מועבר כעת לחקירה אצל צוות חקירה מיוחד אשר הוקם במרחב יפתח שבמחוז תל אביב". היום ביקשה המשטרה את עזרת הציבור בחיפושים אחר בן עמי, שלא אותר מאז הרצח, שאירע ביום חמישי האחרון בתל אביב. אתמול (שבת) טען גורם במשטרה כי בן עמי שיבש ראיות מזירת הרצח במהלך מנוסתו.

הוכתה למוות בדירת בן הזוג לשעבר

בני משפחתה של בר ציון החלו לדאוג לה כבר משעות הצהריים ביום חמישי. בשעה 16:00 אף יצרו בני המשפחה קשר עם המשטרה, דיווחו כי אינם מצליחים להשיג אותה וכי ישנו חשש לביטחונה. במשטרה פתחו בחיפושים אחריה, ומספר שעות לאחר מכן איתרו את רכבה בקרבת דירתו של מי שעד לא מזמן היה בן זוגה.

זירת הרצח בדרום ת"א, ארכיון (צילום: חדשות 2)
זירת הרצח בדרום ת"א, בשבוע שעבר | צילום: חדשות 2

סמוך לשעה 19:30 הגיעה בתה של בר ציון אל דירתו של בן זוגה לשעבר, אילן בן-עמי, שם מצאה את גופתה מוטלת ועליה סימני אלימות קשים. לצוותי מד"א שהוזעקו למקום לא נותר אלא לקבוע את מותה.

בן עמי, הידוע בעיקר בשל השתייכותו ללהקת "הברירה הטבעית", הוא גם מפיק מוזיקלי וכותב שירים. כמו כן, יזם והפיק בן עמי את אלבומי "בייבי אוריינטל", אלבומי שירי ילדים בסגנון מוזיקת עולם. בעבר שיתף פעולה עם מוזיקאים רבים, ביניהם אביתר בנאי, שם טוב לוי, אתי אנקרי, דוד ד'אור, שלמה גרוניך, ברי סחרוף, אלון אולארצ'יק ועוד.