פרסום ראשון: מריבה בבית הספר נגמרה בפינוי לבית חולים ושיניים שבורות. נער בן 14, הלומד בכיתה ח' בבית ספר ע"ש טדי קולק בשכונת פסגת זאב בירושלים, הותקף היום (א') לפי החשד בידי שלושה תלמידי כיתה י"א ונפצע באורח בינוני-קל. התקיפה התרחשה לאחר שככל הנראה הנער אמר דברים שלא מצאו חן בעיני נער אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם חדשות 2 Online שחזר הנער המאושפז בבית החולים את רגעי האימה, בהם הותקף על ידי הנערים. "הם נכנסו לכיתה ושאלו אותי לשמי, הם התחיל לקלל אותי, לדחוף ולהרביץ. אחד נגח בי ואחר תפס אותי בצוואר והפיל אותי לרצפה - אז הם התחילו לבעוט בי וברחו", סיפר.

לדבריו, הנערים תקפו אותו כנקמה על קטטה שבה היה מעורב חברו. "הם כנראה באו לסגור איתי חשבון בגלל זה", שחזר. אמו סיפרה על האכזבה ממערכת החינוך שלא הצליחה לשמור על בנה. "אני בשוק, אני מקווה שישמעו על מה שקרה ונוכל למנוע כך טרגדיה של ילד או ילדה אחרת, רמת החינוך בישראל מאוד נמוכה, אני אפילו מוכנה למכור את הבית שלי כדי שהוא ילמד בבית ספר פרטי".

לפי אחת העדויות, אחרי ששמע את ההערה התקשר הנער, שנפגע לכאורה מההערה, לאחיו הלומד בתיכון - וזה הגיע עם חבריו כדי ל"פתור" את הסכסוך. "אחיו וחבריו הגיעו למקום, סגרו את הילד בכיתה ולא נתנו לאיש להיכנס או לצאת תוך שהם מכים אותו", סיפר עד לאירוע.

לדבריו, הנער שהוכה, איבד מספר שיניים, נפצע ודימם והובהל לטיפול בבית החולים הדסה עין כרם. מבית החולים נמסר כי "הנער הגיע לחדר המיון כשהוא סובל מחבלות בכל חלקי גופו. הוא נבדק ומטופל ע"י צוות הרופאים".  

על פי המשטרה, ארבעה נערים חשודים במעורבות בתקיפה. שניים מהם נעצרו ושניים נוספים עוכבו לחקירה.

בעקבות האירוע האלים, ייפתחו מחר הלימודים בבתי הספר בירושלים בשיחות והסברה למניעת אלימות. בבית הספר שבו התרחש המקרה, יקיים צוות ביה"ס שיחות ופעילויות חינוכיות להרגעת התלמידים ובמטרה להעניק להם סיוע, ככל שיידרש.

תקיפה אלימה בבית הספר. אילוסטרציה (צילום: אייל בן יעיש)
תקיפה אלימה בבית הספר. אילוסטרציה | צילום: אייל בן יעיש

"צוות בית הספר הזמין אמבולנס"

"מדובר במקרה חמור ביותר המטופל באופן צמוד על-ידי צוות בית הספר והנהלת מינהל החינוך בעירייה", נמסר מעיריית ירושלים. "מיד כשאירע המקרה, צוות בית הספר התערב, טיפל טיפול ראשוני בתלמיד שהוכה והזמין אמבולנס שפינה אותו לבית החולים".

במקביל, הנהלת בית הספר הגישה תלונה במשטרה. "הנהלת מינהל החינוך מעודכנת בכל פעולות בית הספר והטיפול בתלמיד ותמשיך לטפל במקרה ובתלמיד, במטרה למנוע מקרי אלימות בבית הספר ומערכת החינוך בעיר. מיד עם היוודע המקרה, צוות בית הספר קיים שיחות עם התלמידים ופעילויות חינוכיות להרגעתם, במטרה להעניק להם סיוע, ככל שיידרש", צוין בתגובת העירייה.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.