קיוסק שמכר סמים בלוד ונתפס (חדשות 2)
רכש סמים בשווי 150,000 ש"ח | צילום: חדשות 2

"כלבי אשמורת" זה לא רק סרט: בתום מבצע של הפעלת סוכן סמוי בצפון במשך חצי שנה, עצרה המשטרה הלילה 21 חשודים בסחר בסמים. במבצע, שכונה "כלבי אשמורת", השתתפו יחידות המשטרה, היס"מ ומשמר הגבול.

מעצרם של החשודים התאפשר הודות לעבודה ממושכת של סוכן סמוי שפעל בחצי השנה האחרונה ביישובי הצפון. הסוכן, שמוכר בעצמו למשטרה מעבירות שונות בעבר, ניצל את קשריו עם החשודים כדי לרכוש את אמונם.

"מדובר באדם שגדל עמם והכיר אותם היטב", סיפר לחדשות 2 סגן ניצב מיכאל שפשק. "בשלב מסוים הוא החליט לעבור לצד שלנו ממניעים שלו, והודות לכך הייתה הפעלה מאוד איכותית".

במהלך החודשים האחרונים הציג עצמו הסוכן כסוחר סמים ורכש קרוב ל-10 קילוגרמים של חשיש, חצי קילוגרם הירואין, חצי קילוגרם קוקאין וכ-1,200 טבליות של אקסטזי. "סך כל הרכישות נאמד בסכום של 150 אלף שקלים", הוסיף שפשפק. "כמו כן נאסף מידע רב ששימש להפללה של סוכנים נוספים שייעצרו בהמשך".

38 תיקים נפתחו במשטרה

נוסף למעצר החשודים חולטו שלושה קטנועים ושלוש מכוניות השייכים לחשודים, אשר שימשו כאמצעי לביצוע העסקות. בהתאם לחוק החילוט רכוש ששימש סוחר סמים לביצוע עסקה ישמש כראייה נגד החשודים.

בסך הכל פתחה המשטרה בעקבות המבצע 38 תיקים בגין סחר בסמים. חלק מהחשודים מוכרים היטב למשטרה בתחום הסחר בסמים. הם משתייכים לארגוני הפשיעה באזור חיפה, ואדי ערה, טירת הכרמל, שפרעם ופרדיס.

מפקד המרחב שליווה את המבצע יחד עם ראש ימ"ר חוף, שיבח את הכוחות שפעלו הלילה וציין כי הפעלת סוכנים במתכונת זו הינה חשובה להתמודדות עם בעיות הפשיעה בכל התחומים ולא רק בתופעת הסחר בסמים.

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2