כך יעשה לאיש שהצ'קים שלו חוזרים: משטרת תל אביב התירה בצהריים לפרסום צילומים ממצלמות אבטחה המתעדים השלכת רימוני הלם לעבר סוכנות חברת הרכב "סובארו" בתל אביב כאמצעי לסחיטה באיומים בגלל חוב כספי. על פי החשד, אחיו של בעל הסוכנות לקח הלווה ב"שוק האפור", אך תשלומיו חזרו.

במקרה אחר, נראים במצלמות אבטחה שני חשודים אחרים שמנסים לתקוף איש עסקים תל אביבי שישב במכוניתו בגלל חוב כספי. שני חשודים הגיעו רכובים על קטנועים כשלומים בידיהם. הם ניגשו למכונית והחלו להכות בפח בניסיון לפתוח את הדלת. כשהבינו שמדובר בטעות בזיהוי עזבו את המקום.

המשטרה הודיעה הבוקר כי מחר יוגש כתב אישום נגד שישה חשודים שנעצרו בחודשים האחרונים בחשד לסחיטה באיומים של בעלי הסוכנות. במהלך החודשים האחרונים הושלכו שני רימוני הלם לעבר הסוכנות. בעקבות הפרשה נעצרו מספר חשודים, בהם לוחם סיירת צנחנים ששוחרר לביתו בתום חקירתו.

רימוני רסס בטבריה

מהחקירה שנוהלה על ידי היחידה המרכזית (ימ"ר) של משטרת תל אביב עולה כי אחיו של אחד מבעלי חברת "יפנאוטו ישראל" לקח הלוואה מהשוק האפור, אך תשלומיו חזרו. כאמצעי להפעלת לחץ הושלכו הרימונים על סוכנות סובארו ששייכת לחברת "יפנאוטו".

עוד עולה מהחקירה כי שניים מהחשודים השליכו בסוף 2008 שני רימוני רסס על בית בטבריה, בטענה שבעל הבית חייב להם כספים.

אחד החשודים נגדו יוגש מחר כתב אישום הוא בן כהן שנחשב ל"מוח" מאחורי החבורה וידוע בקשריו עם ראש ארגון הפשע של עמיר מולנר. חשודים נוספים בפרשה הם דוד בן-ניסן, משה אלבז, טל בוחניק, נאור והב ועילי מנדפורסט המזוהים גם הם עם כנופיית רמת עמידר.

לפני כשבוע וחצי אמר כהן בראיון לחדשות 2 באינטרנט כי ההאשמות נגדו מופרכות. "כמו תמיד הם תופסים אותי ובסוף משחררים", אמר.