פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה היום לרב מוטי אלון באמצעות פרקליטו, כי לאחר לימוד תיק החקירה נשקלת אפשרות העמדתו לדין בגין עבירות מין שבוצעו לכאורה בשני מתלוננים קטינים, במספר הזדמנויות, בשנים 2003 ו-2005.

מהפרקליטות נמסר, כי "בטרם תתקבל החלטה סופית, יתאפשר לרב אלון לקיים שימוע ולנמק מדוע יש להימנע מהגשת כתב אישום נגדו".  
 
את הההחלטה אישר היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין על דעת פרקליט המדינה משה לדור. אם אכן יתקיים שימוע, הוא ייערך בפרקליטות מחוז ירושלים. 

תחילת הפרשה: תלונות ב"פורום תקנה"

החקירה נגד אלון נפתחה בעקבות תלונות שפרסם "פורום תקנה" בפברואר אשתקד, לפיהן הוא "היה מעורב בהתנהגות מינית שאינה הולמת במהלך עבודתו החינוכית", לשון ההודעה. "הרינו להביא לידיעת הציבור תלונות שהגיעו אל הפורום אודות מעשים המנוגדים לערכי קדושה ומוסר, ושלצערנו הגדול נמצא שיש בהן ממש".

ביקורת רבה נשמעה כלפי רבני הפורום שהחליטו לפתור את המצב מבלי לפנות למשטרה, למרות שהיה בידם חשש כבד שמדובר בעבירה פלילית. הם הורו לרב לעבור להתגורר במושבה מגדל ולחדול מכל פעילות רבנית ציבורית, ובפרט מייעוץ אישי לתלמידים.

רק כשהתברר שהרב ממשיך להוות מורה רוחני עבור תלמידים רבים, החליט הפורום לאחר מרתון של התייעצוית פנימיות - לפרסם את התלונות שהתקבלו אודות התנהלות הרב. אלון מצדו מכחיש בתוקף את החשדות נגדו. בעקבות המלצת הפרקליטות, מסתמן שבית המשפט הוא שיחליט אם מערכת היחסים שניהל הרב עם תלמידיו, נחשבת לעבירה פלילית.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק