מועמדותה אושרה. זועבי
שוב: ח"כ זועבי לא תתייצב לחקירה | צילום: AP

בתחילת השבוע דווח בחדשות 2 כי חברת הכנסת חנין זועבי, החשודה בהסתה ובהעלבת עובד ציבור, סירבה להתייצב לחקירה בעניינה. כעת מתברר כי למרות שזומנה לחקירה נוספת מחר (א') - גם הפעם אין בכוונתה להתייצב במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מכוח החסינות מגיע לי ייעוץ משפטי שעדיין לא קיבלתי", נימקה חברת הכנסת את סירובה להגיע לחקירה. כמו כן טוענת זועבי לאפליה, מאחר שבעבר הגישה תלונה נגד שר החוץ ליברמן ונגד יהודי שקרא לפגוע בה פיזית ביציאה מהכנסת. לדבריה, האיש אף העלה לרשתות החברתיות סרטון שלא הורד למרות התלונה.

מארגון עדאלה (המרכז המשפטי לזכויות המיעוט הערבי בישראל), המייצג את ח"כ זועבי, נמסר: "טרם התייצבותה בפני רשויות החקירה, אנו פונים בבקשה לקבל את התשתית העובדתית המינימלית לעניין האירועים והחשדות עליהן תתבסס החקירה, וכן לקבל מידע אודות הטיפול של המשטרה בתלונות שהגישה זועבי".

זועבי לא התייצבה לחקירה: "אין לי זמן"

ביום ראשון האחרון פנה קצין מאגף החקירות במטה הארצי של המשטרה לנציג מטעמה של זועבי והציע שתגיע להיחקר. חברת הכנסת הודיעה באמצעות נציגה שהיא "לא יכולה להיחקר היום" וכי "אין לה זמן". לזועבי הוצע מועד חלופי לחקירה - מחר - אולם גם אז, לטענתה, אין לה די זמן פנוי לכך.

תשוב להר הבית? ח
"אין לי זמן". ח"כ זועבי | צילום: אנואר אמארה

ביום שלישי השבוע החליטה ועדת האתיקה של הכנסת כי זועבי תורחק למשך חצי שנה מהכנסת. ההחלטה התקבלה בעקבות התבטאויותיה של חברת הכנסת, לאחר חטיפת שלושת הנערים בשומרון, שטענה כי רוצחיהם אינם טרוריסטים. בתקופת ההרחקה, שצפויה להסתיים בפברואר 2015, תמשיך חברת הכנסת לקבל שכר.

"נקמנות היא לא תחליף לכללי אתיקה, ובית דין שדה אינו ראוי להיקרא וועדת אתיקה", אמרה חברת הכנסת זועבי בתגובה להחלטה. "זו החלטה פוליטית ללא סמכות, והינה החלטה אנטי דמוקרטית של טירניות של רוב להשתקת קול ודעת מיעוט".