לפני שלושה חודשים ניצל אלדד חדד, אחד מארבעת ה"שוטרים הנוקמים" מנהריה, מניסיון חיסול. אלמוני שירה בו שבעה כדורים, הותיר אותו מרותק לכיסא גלגלים ובפתחו של תהליך שיקום ארוך. עם ברזלים תומכים ברגלים ושני כדורים שעדיין נמצאים בגופו הוא אומר: "אני פשוט תוצר של כישלון המערכת, אם לא הייתי שוטר לא היה קורה".

חדד מאושפז כבר שלושה חודשים בבית החולים בנהריה. עד עכשיו סירב לדבר ולהצטלם, כי רצה להבין מה בדיוק קורה סביבו בין הניתוחים והביקורים הרבים. "צריך להסתכל על חצי הכוס המלאה ולהבין שזה נס", אמר לחדשות 2.

"אם היה לי נשק ביד הכול היה נראה אחרת"

בחודש יולי האחרון שוחרר חדד מהכלא. הוא הגיע לבית כנסת בנהריה כדי להגיד קדיש על אביו שנפטר וביציאה מהמקום חיכו לו שני מתנקשים על קטנוע. "באותה שנייה הבנתי שזה הולך להיות בשבילי", נזכר חדד וסיפר: "נפלתי, התחלתי להתגלגל, הרגשתי עוד כדור ברגל שמאל, עוד כדור בישבן ואז היה שקט". באותן שניות הבין חדד שמה שחשש ממנו תמיד אכן קרה - ככל הנראה עבריינים מכנופיית מיכאל מור לא שכחו אותו.

"זה היה רגע של פספוס, אם היה לי נשק באותו רגע הכול היה נראה אחרת", סיפר בריאיון. האבטחה נלקחה מארבעת השוטרים שבוע קודם, האקדח טרם הוחזר להם, ועל כן הם סבורים כי הופקרו.

עד כה ניסיון החיסול לא פוענח, וגם לא ניסיון הרצח של אחיו של חדד. "כוחות הביטחון צריכים להיות חזקים ובטוחים בעצמם שיש מי שעומד מאחוריהם, כי אם לא יעמדו מאחוריהם, האזרחים הם אלו שיהיו מסכנים, ולא יוכלו לצייץ", אמר.

"אני לא מוכן להיות נטל על המשפחה שלי"

כעת הגיעה בפני חדד ההתמודדות החדשה והקשה ביותר. למרות המלצת השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', מחלקת השיקום במשרד הביטחון סירבה להכיר בו בינתיים כנכה. הם מסרו לו בהודעה: "לא היית שוטר בזמן הירי, אז תסתדר עם ביטוח לאומי".

"לא קיבלתי תשובה רשמית עד עכשיו", אמר חדד והוסיף: "אדם צריך להתמודד גם מהבחינה הכלכלית. אני לא מוכן להוות יותר נטל על המשפחה שלי, ארבע שנים הספיקו".

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה כי "מתוך הבנת המקרה הייחודי והמורכב של חדד, הוגשה בקשה חריגה לבדיקתו. לאחר הגשת ההמלצות למנכ"ל משרד הביטחון יהיה ניתן להעניק סיוע נקודתי למר חדד לפנים משורת הדין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק