שכנים רבים הגיעו היום לביתה של משפחת אמורבי בנתניה, שבנה נתנאל בן ה-3 נחנק למוות על פי החשד מחגורת הבטיחות ברכב ההסעות. רובם ככולם מספרים שלמרות שהילד לקה בתסמונת נדירה וסבל מבעיות בלב - המוות הוא בלתי נתפס.

רלי, אמו של נתנאל חיים התקשתה לעצור את דמעותיה:"הוא היה ילד יפה", היא סיפרה,"מלא חיים. כל הזמן התעקשתי שיתייחסו אליו כילד רגיל". רלי הוסיפה כי היא לא מבינה כיצד היו יכולים להתייחס לבנה ככה:" חיכיתי כמו כל יום שיחזור מהגן. כאשר הוציאו את הכסא המיוחד שלו מהרכב, ראיתי שהוא נתלה עליו מהגרון והטוסיק שלו היה באוויר. היה לי ברור שקרה לו משהו רע. צרחתי, אבל הנהג המשיך בדרכו".

ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג, הגיעה גם היא לבית המשפחה. "רק לפני כמה שבועות חתמתי על הצ'ק לרכישת כסא חדש לנתנאל",היא סיפרה. "היום הוא כבר איננו". במהלך ביקורה של פיירברג הטיחה המשפחה ביקורת קשה כנגד העירייה, אך פיירברג התעקשה כי נסיבות המקרה ייחקרו וכי אין להסיק מסקנות לפני שיתקבלו תוצאות הנתיחה. עוד הוסיפה ראש העיר כי במידה והמטפלת שהובאה בוקר להארכת מעצר אכן תימצא כי התרשלה בתפקידה, היא תשלם את המחיר.

נסיבות מותו של נתנאל הקטן עדיין לוטות בערפל, אך יש לציין כי התסמונת בה לקה, 5p שמה, היא תסמונת קשה שתוחלת החיים הממוצעת לתינוקות הלוקים בה הוא עד גיל שנתיים. במשטרה העלו סברה שחגורת הבטיחות הייתה מהודקת חזק מדי, סברה נוספת מעלה אפשרות שהפעוט הסתבך בחגורה ונחנק. גופת הפעוט עוברת נתיחה, בעזרתה יוכלו במשטרה לקבוע מה סיבת המוות ומה מידת אשמת המטפלת. גם הכיסא שבו ישב הפעוט, כיסא חדש שהשתמשו בו בפעם הראשונה, הועבר לבדיקה. נתנאל הקטן היה בן 3במותו. הלוויתו נערכה היום בבית העלמין ותיקים שבנתניה.