נחשפה גניבת ענק מרשת סופרמרקטים בבית שמש: מנהל סניף "זול ובגדול" בעיר ועובד נוסף הודו כי במשך מספר חודשים גנבו מהחנות סחורה בשווי שלושה מיליון שקלים. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online מתוודה אחד העובדים על מעשיו, אך טוען בתוקף כי בזבז את כל הכסף - אלא שבתום פעולות חקירה נמצאה בביתו כספת ובה מאות אלפי שקלים במזומן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תחילת הפרשה לפני כחצי שנה, אז פתחה רשת המרכולים סניף בבית שמש. לאחר מספר חודשים הבחינו מנהלי הרשת כי מוצרים רבים שהוזמנו, כלל לא הגיעו לחנות. מנהלי הרשת עירבו את המשטרה, ובעקבות תשאול שנערך לעובדים, הודו מנהל הסניף ועובד נוסף במעשים. מחקירתם עולה, כי השניים נהגו להעביר סחורה לגורם שלישי, שהיה מגיע למקום מדי בוקר לפני תחילת העבודה.

הגורם השלישי נהג למכור את הסחורה שיועדה לחנות ולשלם "עמלה" לשני משתפי הפעולה. בתוך חודשים ספורים הצטבר סכום הכסף שהרוויחו השניים למאות אלפי שקלים. לאחר שהודה במעשה, לקחו נציגי הרשת את העובד לשיחה, שאף תועדה במצלמה נסתרת, ובמהלכה גולל בפניהם את פרטי הגניבה.

עו"ד אריאל עטרי (צילום: חדשות 2)
עו"ד אריאל עטרי | צילום: חדשות 2

"בזבזתי את כל הכסף"

"אני מעריך שקיבלתי 200 אלף שקל", אמר העובד, שתיאר כי היה מקבל סכום של 500-600 שקלים עבור משאית מלאה במוצרי תינוקות. העובד הוסיף כי החל לשתף פעולה בגניבה חודשיים-שלושה קודם לכן, אך סירב למסור את שמו של הגורם השלישי שנהג למכור את הסחורה.

"הנה, באתי, הודיתי, גם אמרתי שאני אביא 200 אלף, למרות שאני יודע שזה כלום", אמר. "ייקח לי המון זמן להחזיר את הכסף. אני אלווה, אני אהיה בחובות שוב. אין לי כלום", התעקש העובד במהלך השיחה. "בזבזתי את כל הכסף, על חברים, משפחה, פה, שם".

בעקבות תרגילי חקירה ומידע מודיעיני שהגיע לידי המשטרה, התברר כי למרות דבריו, החשוד מחזיק בביתו כספת שבה חבילות של כסף מזומן בסכום של כ-320 אלף שקלים. לבקשתו של עורך הדין אריאל עטרי, המייצג את מנהל הרשת, אישר בית המשפט העברה של כ-220 אלף שקלים מהחשוד לבעלי הרשת.

"פנייתנו לבית המשפט הובילה להשבת 220 אלף שקלים מהכסף שנתפס בכספת של הגנב, אולם סכום זה הוא רק טיפה בים, שכן הגנבים גנבו סחורה בשווי שלושה מיליון שקלים", אמר עו"ד עטרי. "אנו מתכוונים לפעול בזמן הקרוב על מנת שהכסף יושב לרשת עד השקל האחרון".