בני משפחתה וחבריה של לי זיתוני ז"ל לא מתכוונים לוותר: מאז תאונת הפגע וברח שבה נהרגה בשישי האחרון, הם פתחו בחקירה אינטנסיבית לצד חקירת המשטרה בניסיון לאתר את שני החשודים שנמלטו לצרפת. הערב הם מפרסמים לראשונה את תמונת החשוד קלוד אייזק חייט, הנהג שפגע בזיתוני.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים בפרשה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לאחר מאמצים רבים אני שמח לבשר שהשגנו תמונה ופרצוף שמתחברים לשם קלוד אייזק חייט שרצח בשבוע האחרון את לי זיתוני והשאיר אותה מדממת למוות על הכביש וברח לצרפת", אמר רועי פלד, בן זוגה של לי בשיחה עם חדשות 2. פלד הוסיף כי בכוונתם להפיץ את תמונתה בקרב הקהילות היהודיות בצרפת כדי שיוקיעו את מי שהם מכנים "הרוצח", במטרה להביא להסגרתו לישראל ולמיצוי הדין עמו.

בניסיון נוסף להגביר את הלחץ להסגרתם של קלוד אייזק ואריק רוביק, בעל הרכב הפוגע, יפגינו מחר קרוביה של לי מול שגרירות צרפת, בדרישה להעמיד את הדורסים לדין. "אני קורא בזאת שוב לציבור, במיוחד לאור פרסום התמונה והקישור של הפרצוף לשם ולפשע הנתעב שנעשה פה, להגיע מחר בשעה 18:00 בערב ולהפגין איתנו ולזעוק את הזעקה. אנחנו כעם וכחברה לא נרשה לפשעים כאלה לקרות יותר. קלוד אייזק יעצר וישב במעצר ויקבל את העונש החמור ביותר", הוסיף פלד.

שגריר צרפת: "לא תוענק לדורסים שום חסינות"

לי זיתוני ז
השגריר ינחם מחר את בני המשפחה | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

בצרפת לא מתעלמים מהסערה הציבורית בישראל. שגריר צרפת בישראל כריסטוף ביגו הבטיח הערב בריאיון בתכנית "שש" כי "לא תוענק לדורסים שום חסינות".

ביגו התייחס במהלך הריאיון למאמצים הנעשים בניסיון להביא לדין את החשודים במעשה, קלוד אייזק ואריק רובי: "ממש לפני שבאתי לכאן הייתי בקשר עם המערכת המשפטית בצרפת. אני יודע שהם פועלים במרץ רב יחד עם המערכת המשפטית בישראל, כך שזה שיתוף פעולה מתמשך, שיתוף פעולה נמרץ מאוד, ואני רוצה ששיתוף הפעולה הזה יהיה זריז ככל האפשר כך שבסוף התהליך הצדק ייעשה".

"המשטרה הצרפתית והישראלית ומערכות המשפט עובדות יחד באופן הדוק", הדגיש השגריר. "אני לא רוצה לתת פרטים נוספים, כי יש עניינים משפטיים רבים שקשורים לתהליך הזה, אבל מה שחשוב זה שבסופו של דבר לא תוענק שום חסינות, על מעשה כל כך מביש ומכעיס".

ביגו הוסיף כי האירוע "יותר מסתם מביך, זו ממש בושה, זו בושה. היתה כאן תדהמה. אני אישית נדהמתי כששמעתי על כך, כל צוות השגרירות, וקיבלתי כל כך הרבה שיחות טלפון מאנשים בצרפת ובישראל. זה באמת, כמו שאמרתי, מכעיס, כך שיש פה הרבה רגשות, ומחר, מטעם עצמי, אבל גם בשם הרשויות בצרפת, ואני חושב שגם בשם העם הצרפתי, אושיט את תנחומיי למשפחתה של לי זיתוני ביישוב שלה. חשוב מאוד לחלוק כבוד. אני רוצה להגיד להם באופן אישי עד כמה אנחנו פעילים בניסיון להתמודד עם הדרמה הזו".

"פגע וברח" בתל אביב - סיקור מיוחד:

עצומה לצרפת: "הסגירו את הדורסים"

לי זיתוני ז"ל הובאה למנוחות: "חסרי לב במכונת הרג דרסו אותך"

ההורים והחברים: "זרקו אותה כמו שקית זבל על הכביש"

בן הזוג של לי: לא אנוח עד שהדורס שייתפס

חיים שנגדעו: התמונות האחרונות של לי זיתוני

הרכב הדורס צולם אחרי התאונה; הנהג וחברו אותרו בפריז

צפו: הרכב הפוגע צולם אחרי התאונה