אולמרט בבית המשפט. ארכיון
אולמרט: "זקן רוצה לנקום בי" | צילום: עידו ארז, פלאש 90

אחרי שמונה שעות בחדר החקירות, ראש הממשלה אהוד אולמרט, החשוד בשיבוש חקירה, הדחה והטרדת עד, מפנה אצבע מאשימה אל עבר מי שהייתה אחת הנשים הקרובות לו ביותר - ראש לשכתו לשעבר שולה זקן. לחוקריו אמר אולמרט כי הראיות החדשות שסיפקה זקן למשטרה ולפרקליטות נועדו לפגוע בו באופן אישי והבהיר: "שולה זקן רוצה לנקום בי". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחקירתו היום הציגו לאולמרט חוקרי המשטרה שאלות בלבד ולא השמיעו לו הקלטות ואף לא עימתו אותו איתן. השאלות שהוצגו לו מתייחסות לעבירות שביצע על פי החשד בשנים האחרונות, במסגרת פרשת ראשונטורס וטלנסקי. מתשובותיו של אולמרט ניתן ללמוד על קו ההגנה שמשמש אותו. "הדברים שאמרתי לשולה לגיטימיים ולא פליליים. עדי הגנה, מותר להם לדבר במהלך משפט ואפילו לתכנן אסטרטגיית הגנה", טען אולמרט.

במהלך החקירה אולמרט הראה לחוקרים חוות דעת ממשרד היועץ המשפטי לממשלה, לפיה עורכי דין בפרקליטות שביצעו עבירות חמורות מאלה שלו, לכאורה, ננזפו רק מבחינה אתית והוא מופלה לרעה כשנגדו מתנהלת חקירה פלילית. ייתכן שכבר ממחר ישמיעו החוקרים לאולמרט את קלטות זקן, שלפי גורמים במשטרה ובפרקליטות - מדברות בעד עצמן.

זקן ואולמרט בבית המשפט
זקן שתקה בחקירות ובדוכן העדים | צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

פרקליטו של אולמרט: "מקווה שאצא מזה"

בפרקליטות לא מתכננים להגיש כתב אישום נוסף נגד אולמרט. תכניתם היא להוכיח שזקן שתקה בשני המשפטים הקודמים בהם זוכה - ראשונטורס וטלנסקי - כתוצאה מאמצעי פסול שהופעל עליה. אם תצליח הפרקליטות להוכיח את הנקודה הזאת, תפנה לבית המשפט העליון ותבקש להציג ראיה חדשה. אם יעתרו שופטי בית המשפט העליון לבקשה, יחזרו תיקי ראשונטורס וטלנסקי לבית המשפט המחוזי ובכך בעצם ייפתחו מחדש התיקים האלה. יש לציין כי זקן שמרה בתיקים אלה על זכות השתיקה במשטרה ולא עלתה להעיד באולם בית המשפט.

אתמול נחקר עורך דינו של אולמרט, נבות תל-צור באזהרה במשטרה, בחשד לשיבוש הליכי חקירה. הוא הופיע היום בפני סטודנטים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, שם אמר כי "צריך לתת לחקירה את הזמן שלה". עו"ד תל-צור הוסיף: "אני מקבל הרבה טלפונים, גם ממשפטנים שאינם חברים שלי, ובהחלט יכול להיות שיש כאן עליית מדרגה במובן הזה שעורכי דין נמצאים 'בין לבין' ועולה כאן שאלה אם התנהלות שכזו מצדיקה חקירה. אני מקווה שאצא מזה, אבל אני לא יכול להתייחס לגופו של עניין".

יועץ התקשורת של אהוד אולמרט מסר בתגובה: היינו מצפים מהפרקליטות, שבידיה כוח כה רב, לגלות מעט אנושיות. התעקשותה של הפרקליטות, כי המשטרה תחקור את אולמרט דווקא כעת, מספר ימים לאחר הרשעתו ובשעה שהחל להתכונן לטיעונים לעונש, נועדה לשתי מטרות: לשבור את מר אולמרט בכל מחיר, ולהשפיע באופן פסול על הליך הטיעונים לעונש. מדובר באדם אשר נגרר בבוץ כבר שמונה שנים ארוכות, ואשר אך לפני מספר ימים חטף מהלומה בלתי צפויה, אשר היא לבדה הייתה שוברת בוודאי כל אדם אחר.