רק לפני שנה עמדו ענבל חן ובחיר לבה תחת החופה ונשבעו לאהוב זה את זו לנצח. מול מאות בני משפחה וחברים הם חגגו את אהבתם והבטיחו שיהיו יחד תמיד. אתמול, כך על פי החשד, רצח הבעל את רעייתו בדקירות סכין בדירתם בקריית מוצקין - ואחר כך ניסה להתאבד.

סרטוני הווידאו, שנחשפים מיום חתונתם של השניים, לא מספקים אף רמז על האסון העתיד לבוא. "אני מברך אותנו לזוגיות מושלמת", מצהיר החשוד כשהוא מחבק את ענבל הנרגשת ופונה אליה: "אני אוהב אותך, ענבל ומקווה שיהיהו לנו חיים באושר ועושר עם הרבה ילדים".

רגעי האושר האחרונים
רגעי האושר האחרונים | צילום: ליאור צלמים

הצעירה המחויכת בשמלתה הלבנה עונה למי שרק לפני רגע הפך לבעלה, ומי שעל פי החשד נטל אתמול את חייה: "אני אוהבת אותך, שנזכה לאושר בריאות, הרבה ילדים שיהיה לנו הצלחה בהמשך החיים והדרך. מתה עליך ואוהבת אותך מכל הלב. מתה עליך, נשמה שלי".

לאחר טקס הקידושין מצטרפים בני הזוג הטריים לרחבת הריקודים ונראים מאושרים מתמיד. ברקע סרטון החתונה, מהדהדות מילות השיר שמקבלות כעת משמעות מצמררת: "את יפה כמו מלאך". ענבל תובא למנוחת עולמים הערב בשעה 17:30 בבית העלמין באילת.

הבעל נשלח לבדיקה פסיכיאטרית

הבוקר שלח בית משפט השלום בקריות את החשוד שלאחרונה פוטר מעבודתו ונכנס לדיכאון - להסתכלות פסיכיאטרית מקיפה. במקביל הוארך מעצרו בעשרה ימים. כמו כן הורתה השופטת על איסור פרסום שמו ופרטיו המזהים של החשוד, למרות שנחשפו כבר יום קודם לכן.

"החשוד לא נמצא בקו הבריאות וגם לא ברמת שיחה. הוא ממלמל כל הזמן וכואב את המקרה", טען עו"ד אודי גנון, פרקליטו של החשוד והוסיף כי מרשו זועק על כך שלא קיבל את הסיוע ואת הטיפול שביקש: "רק ביום שישי האחרון ב-2 לפנות בוקר התלוותה הנרצחת עם החשוד למחלקה בבית החולים רמב"ם, מה שמעיד על כך שזעק לטיפול הפסיכולוגי, מבחינתנו הוא כואב את המקרה".

בני הזוג ביום המאושר
בני הזוג ביום המאושר | צילום: ליאור צלמים

אתמול בבוקר התקשר החשוד לאחיו והודיע לו: "רצחתי את אשתי ענבל בדקירות סכין". כשהשוטרים הגיעו, הם הוציאו את בני הזוג שוכבים בסלון ומכוסים בשמיכה. "ניגשתי לזוג, האישה הייתה כמובן ללא דופק וללא נשימה ולצערנו לא היה ניתן לבצע בה החייאה", סיפר פרמדיק מד"א ערן גולדשטיין. "כשניגשתי לגבר הוא הסתובב אליי והתעורר, וישר קראתי לשוטר שייקח אותו".

ענבל, בת 29, נישאה לבחיר לבה לפני כשנה ולכן עזבה את אילת לטובת קריית מוצקין. לאחרונה נכנסה להיריון. נצ"מ ג'מאל חכרוש, סגן מפקד מרחב חוף במשטרה, דיווח כי "לא הייתה לנו היכרות מוקדמת עם בני הזוג, אין שום תלונה על אחד משני הצדדים".

בסוף השבוע פנה לביה"ח: "אני בדיכאון"

אבל למרות הכל, היו סימנים. לפני חודשיים פוטר הבעל מעבודתו, הפך מובטל ומצבו הנפשי הידרדר. הוא ניסה לפנות ללשכת הרווחה, לבקש עזרה, ולא רק שם. "הוא פנה לוועדת חריגים, בגלל שלשכת הרווחה הייתה בשביתה, מספר עורך דינו אורי גנון. "הם לא הסכימו לטפל בו".

ביום שישי האחרון לפנות בוקר הגיע החשוד למחלקה הפסיכיאטרית בבית החולים רמב"ם, ודיווח שהוא סובל מדיכאון ודורש טיפול. פסיכיאטר ניגש אליו, בדק אותו, ובסוף הטיפול ההערכה היא שאין מסוכנות לציבור. הוא קיבל כמה כדורים - ושוחרר.

אחרי הרצח ולפני שבלע כדורים, כתב הבעל מכתב התאבדות, גם ממנו לא עולה מניע. "ענבלי שלי, אני אוהב אותך, אנחנו נישאר ביחד לנצח נצחים, אני מאוד מצטער על הכל". 

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק