בהמשך לפרסומים שהאחראי לגופות המבותרות הוא אינו רוצח סדרתי, כפי שהוערך בשלבים הראשונים של החקירה, היום הותר לפרסום כי שתי הגופות המבותרות שייכות לאמא ובת. שמה של האם הוא ביאטריס רודוב, בת 62, ובתה היא דניס רודוב, (36). גופת האם נמצאה בפח אשפה ברמת גן בשבוע שעבר, ולאחר מספר ימים נמצאה גופת בתה בנחל אלכסנדר.

החשוד ברצח הוא אלי פחימה, בן 59 תושב הצפון, בן זוגה של ביאטריס. הוא נתפס השבוע לאחר מצוד משטרתי ממושך באזור חיפה, כשהוא נוהג ברכבה של ביאטריס. נבדקת האפשרות כי הוא לוקה בנפשו. בהארכת מעצרו השבוע בבית משפט השלום ברמלה, הכחיש החשוד את המעשים המיוחסים לו. בצאתו מבית המשפט צעק לעיתונאים: "מעלילים עליי, תופרים לו תיק".

לפחימה, מסגר במקצועו, בת ושני בנים. בניו מסוכסכים עמו כבר שנים רבות. לחדשות 2 באינטרנט נודע כי הייתה לו גם מאהבת בבת ים, וגם שם ערכה המשטרה חיפושים במהלך החקירה.

מחקירת היאחב"ל עולה כי ככל הנראה הסתכסך פחימה עם בת זוגו על רקע כספי, ואז רצח אותה ואת בתה תוך שהוא מבתר את גופותיהן של השתיים לחלקים. עד לרגעים אלו לא אותרו ראשיהן של השתיים.

האם ובתה התגוררו יחדיו ברמת גן

ביום רביעי האחרון, בעקבות קריאה במוקד כיבוי אש על דליקה ברחוב רש"י פינת העמל ברמת גן, התגלתה גופה מבותרת, ללא רגליים ויד, בתוך פח זבל. יום למחרת, לאחר קריאה של אזרחים שטיילו באזור נחל אלכסנדר, התגלו חלקי הגוף החסרים, אך במסגרת החיפושים הופתעו צוללנו זק"א לגלות שבנחל נמצאו שרידי גופה נוספת.

כוחות המשטרה שהיו במקום העריכו כי מדובר בשתי גופות שונות מאחר והרגליים שנמצאו היו באורך מלא ואילו לגופה השנייה הרגליים נחתכו בברכיים.

מהחקירת המשטרה עולה כי הגופות שייכות לאם ובת, שגרו יחד ברחוב סוקולוב ברמת גן. על פי החשד כאמור, בן זוגה של האם רצח את בנות המשפחה שגרו בגפן בדירה הקטנה. האדם הראשון והיחיד שדיווח על היעדרן של הנשים היה מעסיקה של הבת, שהתקשר למשטרה לאחר שלא הגיעה לעבודה.

אמצעי הרצח: מסור חשמלי

פינוי גופה נחל אלכסנדר
תעלומה בנחל אלכסנדר | צילום: חדשות 2

כוחות משטרה ומז"פ פרצו לביתו של החשוד, במטרה לגלות שיירי ד.נ.א שיאפשרו בניית תשתית ראייתית למעצר ולהגשת כתב אישום.

בשתי הגופות, כך נמסר מגורם במשטרה, היו סימני ביתור דומים שהתבצעו באמצעות סוג של מסור, ייתכן אף מסור חשמלי. על פי החשד, הרוצח גרר פח זבל מרחוב ז'בוטינסקי שבעיר לכיוון רחוב רש"י, המקביל לבית המשפחה וככל הנראה דחס לשם את האם לאחר שרצח אותה.

גופת אשה שנמצאה מבותרת ושרופה בפח ברמת גן
הפח בו נמצאה הגופה ברמת גן | צילום: חדשות 2

במהלך חקירת החשוד המשטרה תנסה להבין כיצד רצח את בת זוגו וכיצד הגיעו חלקי הגופות לנחל אלכסנדר. אחת הראיות כנגד החשוד, היא שהוא נצפה נוהג במכוניתה של האם, בת זוגו, לאחר שרצח אותה.

המפכ"ל: "התמונה מתבהרת"

בתחילת השבוע הביע מפכ"ל המשטרה, רנ"צ דודי כהן, אופטימיות באשר להתקדמות החקירה. "אני יכול לומר שהתמונה מתבהרת והכיוון חיובי", אמר המפכ"ל במהלך דיון בו עודכן לגבי ההתפתחויות האחרונות.

דניס וביאטריס רודוב ז
הקורבנות: דניס וביאטריס רודוב | צילום: משטרת ישראל

המפכ"ל אף ביקש להרגיע את הרוחות, לנוכח הסערה הציבורית והפאניקה לנוכח חרושת השמועות.  "אני ער להלכי הרוח וחששות הציבור, אך אני יכול לומר לכם כי אין המדובר בתופעה או במגמה - אלא במקרים מובדלים ובעלי רקע שונה", ציין. עם זאת, כל אירוע רצח הוא אירוע שלא ניתן להשלים עימו ומצבור האירועים האחרון, הגם שאין קשר ביניהם, הוא חמור וקשה".

רנ"צ כהן ביקש להעניק גיבוי לשוטריו וציין כי פעילותם במשימות התובעניות ראויה להצלחה, אך הדגיש כי בעיית האלימות אינה מנת חלקה של המשטרה בלבד. "המפתח מצוי ברמה הלאומית", קבע המפכ"ל. רק מאמץ משותף של כולנו, כל הגורמים הנוגעים, יכול להביא לשינוי האקלים הציבורי ביחס לתופעות אלו".  

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

רצח רודף רצח - סיקור מיוחד

השר לביטחון פנים: לטפל בפשע כמו באירן

גופה מבותרת נמצאה בנחל אלכסנדר

גופת אישה נמצאה בפח אשפה בר"ג

האם מדובר ברוצח סדרתי שפועל במדינה?

הערכה: יש קשר בין שתיים מהגופות

נתניהו ואהרונוביץ': המומים מהפשע