בחודש דצמבר האחרון, הגיעו אל ביתה של יעל כהן מרחובות שוטרים, וביקשו ממנה להתלוות אליהם לתחנת המשטרה על מנת להעיד בפניהם. כאשר הגיעה כהן, גמלאית של משטרת ישראל, אל התחנה, מיהרו שני שוטרים לאזוק אותה על לא עוול בכפה.

"הייתי המומה", סיפרה כהן, "הם הטיחו בפני שאני חשודה בסחר בסמים ואחזקת רכוש גנוב, הדפו אותי לתוך חדר החקירות ואזקו אותי". אחרי כמה דקות שלפה כהן מארנקה את תעודת הגמלאי שלה, ושוחררה לאחר שהבהירה לשוטרים כי היא רק הייתה עדה לחיפוש של הרכוש הגנוב והסמים, ולא חשודה בפרשה.

לאחר תום הפרשה, פנתה כהן למחלקה לחקירות שוטרים כדי שאלה יבדקו את הטענות, אך אלה השיבו לה כי "החקירה נסגרה מחוסר עניין לציבור". מבדיקה שערכנו, עולה כי האירוע החריג לא הובא לידיעתו של מפקד משטרת רחובות, ששמע מאיתנו בפעם הראשונה על האירוע. קצין אחר ממשטרת מחוז המרכז הוסיף: "אלו הסיפורים שבגללם המשטרה לא מצליחה לשפר את הדימוי הירוד שלה בעיני האזרח".

מח"ש: מדובר בשיקול דעת מוטעה - ולא בעבירה פלילית

ממשטרת מחוז המרכז נמסר בתגובה: "כל הטענות שהועלו במכתבה של הגברת כהן הועברו למחלקה לחקירות שוטרים, שם הגיעו למסקנה שאין מדובר בחשדות לביצוע עבירות פליליות. טענותיה הועברו לבדיקה של קצינת פניות הציבור".

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר: האמרה שהחקירה נסגרה מחוסר עניין לציבור היא מוטעית במקרה הזה. עם זאת, מדובר כאן בשיקול דעת מוטעה של השוטרים, אך מכיוון שלא הכו אותה אין כאן חשד לפלילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק