ריקו שירזי. ארכיון
יישאר במעצר, ריקו שירזי | צילום: חדשות 2

לאחר שאתמול החליט בית המשפט העליון לעצור עד תום ההליכים את העבריין ריקו שירזי, הגיש היום שירזי עתירה נגדית בה הוא מוחה על מעצרו ומבקש בדיקת פוליגרף שאמורה, לדבריו, להוכיח שהוא דובר אמת. החקירה נגד שירזי מתנהלת כנגדו מזה כתשעה חודשים ביחידה הכלכלית של רשות המסים. מדובר בפרשה של הלבנת הון, חשבוניות פיקטיביות ואיומים.

שירזי עתר היום באמצעות עורכי דינו לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. בעתירה הוא מבקש מבית המשפט להורות לשירות בתי הסוהר, באמצעות הפרקליטות, לאפשר לו לעבור בדיקת פוליגרף. עורכת דינו ליה פלוס אמרה לחדשות 2 באינטרנט ש"טענתו של שירזי היא שבית המשפט עצר אותו על סמך שקריו של עד המדינה בפרשה וכי הוא חף מפשע".

בעתירה מצהיר שירזי שהוא מוכן לשאת "בכל תוצאה שתתקבל בהתאם לבדיקה". לדברי עו"ד פלוס, "שירזי משוכנע כי תוצאות הפוליגרף יאשרו את שהוא טוען החל מיום מעצרו הראשון - והוא שעד המדינה הונה גם אותו".

עו
עו"ד ליה פלוס | צילום: חדשות 2

ההחלטה על המעצר אתמול, הגיעה בעקבות ערר שהגישה המדינה על החלטת השחרור שהתקבלה בבית המשפט המחוזי לפני מספר ימים, ונסובה בעיקר בעניין הנימוק של מסוכנותו של שירזי לעד המדינה ולעדים הרלוונטיים בתיק. ההחלטה התקבלה בעיקר בשל מידע מודיעיני שהוגש לבית המשפט במעמד צד אחד, המחזקים את טענת המדינה למסוכנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק