"פגיעה ממשית בבטיחות". ארכיון (צילום: דוברות מחוז ש"י)
"פגיעה ממשית בבטיחות". ארכיון | צילום: דוברות מחוז ש"י

סוחר מכוניות חשוד במכירת כלי רכב שהוגדרו כ"טוטאל לוס" לקונים תמימים: בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (ד') בשישה ימים את מעצרו של אפי בן כליפא, סוחר ובעל מגרש כלי רכב מאזור נתיבות, החשוד בעבירות זיוף, מרמה בנסיבות מחמירות, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, בן כליפא ניהל רשת לזיוף חשבוניות ומכר ללקוחות תמימים כלי רכב שהוגדרו בעבר כ"אובדן כהלכה" - טוטאל לוס. לטענת המשטרה, בן כליפא הגיש לחברות הביטוח חשבוניות הנוגעות לתיקון כלי רכב שהוכרזו כ"טוטאל לוס" והורדו מהכביש לצורך שיקומם ומכירתם. לאחר מכן מכר, לטענת המשטרה, ללקוחות כלי רכב משוקמים מבלי ליידע אותם כי המכוניות עברו תאונה קשה שפגעה בערכם.

בנוסף, על פי החשד, הלקוחות לא ידעו כי החלפים אינם מקוריים. מהמשטרה נמסר כי המעשים המיוחסים "מהווים פגיעה ממשית בבטיחות ותקינות הרכב וסכנה לנוסעים בו ולציבור המשתמשים בדרך".

עוד עולה החשד כי כדי להגיש את המסמכים המזויפים לחברות הביטוח, נהג החשוד לזייף חשבונות קניה של חלקי חילוף בטיחותיים וחדשים וניהל רישום כוזב במסמכי החברה על מנת להעלים חלק מהקניות. במשטרה מעריכים כי מדובר בעסקות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. בן כליפא חשוד גם בהעלמת מסים בהיקף של מיליוני שקלים וסיוע לגורמים שונים להלבין הון.