דוד סיטבון בן ה-28 מירושלים, צעיר ללא עבר פלילי, נעצר אתמול על ידי שירות הביטחון הכללי והיחידה המרכזית ירושלים בחשד שגנב נשק מבסיס צבאי. החשוד הודה אתמול במיוחס לו, ובצעד חריג הוצא צו איסור מפגש עם עורך דינו ועם משפחתו מחשש שישבש מהלכי חקירה.

עורך דינו תקף את ההחלטה ואמר, כי לא עולה על הדעת שלא מאפשרים לו להיפגש עם מרשו. "אני מעריך שהסיבה לאיסור המפגש היא היכרותו של מרשי עם חיים פרלמן", אמר עו"ד עדי קידר, שמייצג גם את פרלמן עצמו, שזכה לכינוי "המחבל היהודי", החשוד ברצח ארבעה פלסטינים ובשבעה ניסיונות רצח.

נציג השב"כ אמר בדיון, כי "זוהי חקירה ביטחונית מובהקת. השב"כ עובד על פי החוק והסמכויות שלנו מאפשרות לנו להוציא את צו איסור המפגש הזה". בית משפט השלום בפתח תקווה האריך את מעצרו של סיטבון בשבעה ימים. כמו כן הוארך צו איסור המפגש שהוצא לבקשת השב"כ על מנת להמשיך את פעולות החקירה.

צוות ההגנה הגיש ערעור על הארכת המעצר ואיסור המפגש, אך ערעורו נדחה. עו"ד קידר אמר כי לא ברור מעילת מעצרו של סיטבון, האם סיטבון נעצר בגלל חשד לגניבה שבוצעה לאחרונה או שמא בוצעה לפני 12 שנים, והמעצר נעשה כדי ליצור לחץ על פרלמן, שנחקר בימים אלה.

סוכן שב"כ או מחבל יהודי?

אשתו של החשוד בביהמ
אשתו של החשוד בביהמ"ש | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

חיים פרלמן נעצר ביום שני בביתו בחשד למעשי רצח שביצע נגד ערבים. בשנים 1998-1999 נרצחו בירושלים שלושה ערבים בדקירות סכין. השב"כ ומשטרת ירושלים השקיעו כוחות ומאמצים ניכרים, אך לא הצליחו לעצור אותו, אתמול הוא נעצר בחשד שהוא הדוקר הסדרתי. הוא היה מזוהה עם תנועת כ"ך של חיים כהנא, אך לדברי חבריו פעילי הימין מדובר בעלילת שווא. "מדובר בחציית קווים אדומים של המשטרה ושל שירות הביטחון הכללי", אמר איתמר בן גביר בתגובה למעצרו.

לדברי חבריו, ארגון השב"כ ניסה לגייס אותו לפגיעה בערבים, ובהם גם בשייח' ראאד סלאח, אך לאחר שסירב - ניסו לנקום בו. לטענתו של פרלמן, הוא גוייס לשב"כ לפני כחצי שנה. והמציא עדויות בתמורה לסכומי הכסף שנתנו לו בשב"כ. "אמרתי להם שאני מוכן לספר הרבה דברים בתנאי שלא יבקשו ממני עדויות והוכחות".