"קפצנו על טרמפולינות". בני ברק, בשבוע שעבר
קפצו על טרמפולינות. בני ברק, בשבוע שעבר | צילום:

בזמן שעם ישראל מתגייס כדי לעזור לחיילים ולתושבי הדרום בזמן מבצע "צוק איתן", יש מי שמנצל את הזמן בכדי לפגוע בקהילה. אולם אירועים באזור התעשייה של בני ברק, ששימש בימי המבצע את ילדי הדרום כמשחקייה גדולה, רוקן מתכולתו לחלוטין בסוף השבוע על ידי גנבים אלמונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"גנבו לנו הכל", סיפר לחדשות 2 Online משה כהן, מנכ"ל עמותת "חסדי נעמי" שארגנה את הפעילות. "גנבו את המתנפחים, את מכונת הפופקורן, את מכונת ה'שערות סבתא' ואת ההגברה".

ילד בן 8 מנתיבות התאכזב לגלות שלא נותר דבר במשחקייה. "היה כיף בשבוע שעבר", סיפר בן ה-8 שהשתתף בפעילויות העמותה באולם בבני ברק. "קפצתי בטרמפולינות עם ילדים מישיבות אחרות, לא הכרתי לפני כן אף אחד שם, אבל פגשתי שם חברים חדשים. אתמול כשהגענו, זה נגמר".

"זה היה פשוט מקסים בשבוע שעבר", הוסיפה אמו של הילד. "הילדים כל כך נהנו, היה להם ברד ופופקורן ומה לא, והכל בחופשיות. הייתה לילדים הרגשה מאוד טובה, ואנחנו ההורים שמחנו בשבילם. אתמול כשהגענו הבנו שנגנבו דברים והילדים התאכזבו מאוד".

"לקחו הכל". האולם בבני ברק, אתמול
"לקחו הכל". האולם בבני ברק, אתמול | צילום:

"רחמו על הילדים"

בעמותה הגישו תלונה במשטרה וזו פתחה בחקירה. "לגנוב זה דבר מכוער באופן כללי, אבל לגנוב דבר כזה ועוד בזמן כזה - אין יותר מכוער מזה", טען מנכ"ל העמותה. "דווקא עכשיו? כשרואים אחדות בעם ישראל? וכולם מנסים להיות טובים אחד עם השני? הרי גם אנחנו רק רצינו לעזור לילדים המסכנים האלה, שכל הזמן רצים למרחב המוגן בגלל האזעקות. אז אם לא לרחם עלינו, לפחות לרחם על הילדים האלו".

כהן ציין כי זו הפעם הראשונה בה אירעה גנבה באולם, ששייך לעמותה מזה שבע שנים. "מעולם לא ניסו לפרוץ לשם, כי בדרך כלל זה אולם אירועים רגיל לחתונות ושמחות. כל מה שיש שם בדרך כלל זה כסאות ושולחנות, אין מה לגנוב. אבל בימים האלו הכנסנו אליו פנימה הרבה ציוד והגנבים הגיעו".

"לרחם על הילדים". בני ברק, בשבוע שעבר
"לרחם על הילדים". בני ברק, בשבוע שעבר | צילום:

לדבריו, מרבית הציוד גוייס על ידי העמותה כבר בימי מבצע "עופרת יצוקה" בשנת 2008, אולם ישנם גם כמה מתקנים שנתרמו לרגל המבצע הנוכחי. "אנחנו מתחילים כבר עכשיו להתארגן עוד פעם לגיוס תרומות", הדגיש מנכ"ל העמותה, "כי הילדים שראו את הפרסומים על קיום הפעילות ממשיכים להגיע. מי שהגיע אתמול והיום קיבל ארטיקים ונשלח בחזרה הביתה, מבואס מאוד. אני מאמין שתוך כמה ימים נוכל להשיב את הפעילות לסדרה".

בעמותת "חסדי נעמי" כבר לא לוקחים יותר סיכונים. "לקחנו עכשיו הצעת מחיר למצלמות אבטחה", הבהיר מנכ"ל העמותה. "לא היו שם מצלמות עד עכשיו, יש שם מוקד. אבל ראינו שזה לא ממש עזר במקרה הזה".

לכניסה לאתר העמותה, לחצו כאן