"תג מחיר" בבית פעילת שמאל. ארכיון | צילום: שלום עכשיו

מתקפת איומים על פעילי "שלום עכשיו": הערב קיבלו פעילים רבים בתנועת השמאל איומי רצח מפורשים בתיבות הדואר האלקטרוני שלהם. כל אחד מהפעילים קיבל הודעה ובה נכתב: "אני יהרוג אותך" (הטעות במקור).

פעילי התנועה פרסמו אודות המתקפה בדף הפייסבוק של "שלום עכשיו". לפי הפרסום, כל אחד קיבל מהפעילים קיבל הודעה דומה, המנוסחת כך: "(שם הפעיל) ז"ל הסוף קרב, אני יהרוג אותך ואת מי שקשור אליך", או נוסח דומה.

בהודעה שפרסמה התנועה נכתב: "אנו משתפים אתכם לא כי זו הפעם הראשונה שזה קורה, כי אם בגלל רצף האיומים על אנשי שלום עכשיו בשבועות האחרונים". לטענת חברי התנועה: "רצף האיומים אינו מקרי, כאשר הממשלה מנהלת מסע רדיפה וחקיקה כנגד תנועות וארגוני שמאל, יש מי ששומע את הקולות ומבין כי יש לפעול נגד 'האויבים מבית' כפי שכמה ח"כים מנסים להציג את השמאל".

מהתנועה מסרו כי הוגשו תלונות למשטרה בעניין. מזכ"ל התנועה יריב אופנהיימר סירב להתייחס. מספר שעות לאחר הגשת התלונה, עצרה המשטרה לחקירה צעיר יהודי תושב אחד היישובים הסמוכים לירושלים, החשוד במעשים.

לפני שלושה שבועות: "תג מחיר" בביתה של פעילה

_OBJ

"תג מחיר" נגד פעילת השמאל - בפעם השנייה: במהלך הלילה רוססו כתובות נאצה על ביתה של פעילה בכירה בתנועת "שלום עכשיו", חגית עפרן. בכתובות נרשם בין היתר "רבין מחכה לך", "נקמת גבעת אסף" ו-"חגית עפרן ז"ל".

עפרן היא נכדתו של פרופ' ישעיהו ליבוביץ' ז"ל ונחשבת לאחת הדמויות השנואות ביותר בקרב המתנחלים ביהודה ושומרון. רק לפני כחודשיים היא חוותה את אותו אירוע בדיוק, עם ריסוס כתובות נאצה על קירות הבניין בו היא מתגוררת, אבל נראה שאנשי "תג מחיר" לא מוותרים. הפעם היא לא הייתה בביתה.
"אני מקווה שהאירועים הללו לא יצאו מכלל שליטה", אמרה עפרן בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "השיח הציבורי בישראל התדרדר בחודשים האחרונים בפרט, יש התבטאויות קיצוניות מאוד כלפי ארגוני שמאל".

עופרן התייחסה גם לאיומי המתנחלים. "אני לא מרגישה פחד ממשי לחיים שלי אבל אני יודעת שצריך להתייחס אליהם ברצינות, אני בטוחה שהמשטרה עושה מאמצים למנוע את אירועי תג המחיר".

המשטרה שהוזעקה למקום פתחה בחקירת האירוע. לצד כתובות הנאצה רוססו גם ראשי התיבות LF - ייתכן שמדובר בארגון "לה פמיליה" של אוהדי בית"ר ירושלים בכדורגל. יוזכר כי גם באירוע אחר של "תג מחיר", בבית העלמין ביפו, רוססו לצד כתובות הנאצה גם ראשי התיבות של קבוצת אוהדי כדורגל. אז היה זה GA ("הקופים הירוקים") - סימן ההיכר של אוהדי מכבי חיפה.

"האחריות להסלמה ברחוב - על נתניהו"

"חגית מרגישה תחושת איום קשה שהולכת וגוברת, אבל מצד שני היא חשה שהמלחמה שלנו צודקת וחשובה לא רק בדברים שקורים לפלסטינים אלא גם לחברה הישראלית ולדמוקרטיה", אמר מזכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר לחדשות 2 באינטרנט, לאחר ששוחח עם עפרן.

"האחריות על ההסלמה ברחוב מוטלת על ראש הממשלה נתניהו, מי שמאפשר לקואליציה להתלהם ולפעול למען נערי הגבעות והמאחזים הבלתי חוקיים שלא יתפלא שהמסר מחלחל לרחוב והופך את המצב למסוכן ואלים", הוסיף מזכ"ל הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק