הרכב הפוגע בתאונת ה
הרכב הפוגע בתאונת "הפגע וברח" | צילום: חדשות

פרסום ראשון: מצלמות האבטחה של חנות המטבחים "סמל", בנמל תל אביב, הצליחו לקלוט את יציאתו של רכב הטויוטה לנד קרוזר, בדרכו אל התאונה שקיפחה את חייה של מיטל אהרונסון ז"ל בליל חמישי שעבר, ואת ניידת המשטרה היוצאת מהנמל.

התיעוד המצולם עשוי לשפוך אור על השאלה החשובה ביותר: מי נהג ברכב שדרס למוות את מיטל ופצע את חברתה קשה? במהלך השבוע האחרון שמענו את המשטרה מזגזגת בגרסאותיה: יום אחד טענו במשטרה כי שי סימון חשוד בהריגה בגלל שהוא נהג ברכב, ויום לאחר מכן בדיון הארכת המעצר של שלום ימיני שמענו כי הוא החשוד ברצח, משום שהוא זה שהיה מאחורי ההגה בעת הפגיעה במיטל.

מול חנות המטבחים ישנו בר, שבדיקת האלכוהול התרחשה ממש על סף דלתו. מצלמות האבטחה שהותקנו בכניסה אליו הצליחו לקלוט רגע אחר רגע את מהלך ההתרחשות של אותו לילה טרגי, והסרטון הוחרם על ידי המשטרה ימים ספורים לאחר התאונה. משום מה, אותו סרטון הספיק למשטרה והיא לא טרחה לבדוק את מצלמות האבטחה של בית העסק הממוקם ממול - חנות המטבחים.

כתב חדשות 2 באינטרנט, גלעד שלמור, הצליח לאתר את אותו סרטון. הצפייה בו הראתה בברור את רכבו של לביא יוצא מהנמל ולכן ביקשנו את הסרטון כדי להקרינו לקהל הרחב. התשובה לא איחרה לבוא: מנכ"ל החברה לא אישר את העברת הסרטון לתקשורת. הסיבה: משפחת אחד החשודים רכשה מטבח בחנות שלו.