זו הייתה אמורה להיות קבלת פנים לאוליבר, שרק נחת בארץ לביקור מגרמניה. 15 חברים, סטודנטים, כמה בירות, אווירה שמחה. אבל אז - הגיעו השוטרים.

את הדרמה שקטעה את החגיגה מתאר נמרוד רותם, שהותקף על ידי השוטרים. "הגעתי לפתוח את הדלת והיא נפתחה ופגעה לי במצח". מיד אחר כך, לדברי הסטודנטים, פרצו השוטרים פנימה והחלו להרביץ לנוכחים ללא סיבה נראית לעין. הדרמה כולה תועדה במצלמה ביתית.

השוטרים הסמויים פרצו אל הבית ללא צו והחלו לתקוף את הצעירים, הכל במסגרת חיפוש אחר סמים קלים, תוך כדי שהם מפעילים כוח לא סביר ואף חונקים את נמרוד. "אני לא נושם והוא אומר לי: 'תוריד את הידיים שלך', אבל לא מפסיק לחנוק אותי", שיחזר נמרוד. "הם מפחדים להגיע למקומות שמועדים לעבריינות ופשע, אז הם מגיעים לכאן".

"זה מזכיר את השיטות של מזרח גרמניה"

שוטרים מכים צעירים (צילום: חדשות 2)
"המשטרה הזו הייתה אכזרית ביותר". מתוך הסרטון | צילום: חדשות 2
כמה צעירים נעצרו, אחרים עוכבו לחקירה ואפילו תיירים שחלו בשפעת הפכו לחשודים ונעצרו - לאחר שהחזיקו ברשותם אנטיביוטיקה חוקית למהדרין. "הם התנהגו כאילו שהתרופה שהחזקתי היא אקסטזי", סיפר אוליבר וופסט, הגרמני שהוכה אף הוא במסיבה שנערכה לכבודו.

ואחרי שבעלי הבית נעצרו, החברים סולקו, המשטרה הגיעה עם תגבורת לביצוע חיפוש - אבל התוצאות היו עלובות למדי. השוטרים לא מצאו שום דבר פלילי. "המשטרה הזו הייתה אכזרית ביותר, הרגשתי כאילו אני ברפובליקת בננות", אמר אוליבר, התייר ממזרח גרמניה שעבר טראומה לא קטנה. "אני ממזרח גרמניה, הרגשתי שזה מזכיר את השיטות של מזרח גרמניה".

ממשטרת מרחב חוף נמסר בתגובה כי "כל תלונה על התנהגות בלתי הולמת של שוטרים תטופל באופן נקודתי".