עזמי בשארה (צילום: חדשות)
עזמי בשארה | צילום: חדשות

ח"כ בשארה, החשוד בהעברת מידע ביטחוני לחיזבאללה תמורת שוחד, ממשיך להרגיז אנשים בישראל. יו"ר הליכוד העולמי דני דנון פנה היום לשר הפנים כ מאיר שיטרית בדרישה לשלול לאלתר את אזרחותו הישראלית של הח"כ לשעבר בשארה.

בפנייתו דרש דנון משר הפנים להורות לבית המשפט לעניינים מנהליים לבטל את אזרחותו הישראלית של עזמי בשארה, זאת לאחר שבג"ץ דחה את עתירת "הליכוד העולמי" בדבר שלילת אזרחותו של בשארה. בפנייתו של דנון הוא מציין מכלול סיבות שבגינן הוא מבקש לשלול את האזרחות מבשארה. בין היתר מציין יו"ר הליכוד כי בשארה ממשיך לקיים קשר עם חיזבאללה גם בעת הזו וקיים חשש כי הוא מנצל את קשריו בישראל על מנת לגייס פעילים לחיזבאללה.

"בשארה ממשיך את מסע ההסתה נגד מדינת ישראל כשהוא מחזיק בכיסו דרכון ישראלי", אמר דנון. "לא ייתכן שמדינת ישראל תמשיך במדיניות האבסורדית של מימון הרצאותיו הטרוריסטיות ומתן גיבוי לבשארה כאזרח ישראלי. על שר הפנים להבין כי בכוחו להפסיק את הפרדוקס העצוב הזה וכי לאחר 60 שנות קיום של המדינה בדם, יזע ודמעות אין סיבה להתחיל לטפח את מי שרוצה להשמידה".

יו"ר בל"ד ח"כ ג'מאל זחאלקה, אשר החליף את בשארה בתפקיד יו"ר הסיעה לאחר שעזב את הארץ, שולל את פנייתו של דנון למשרד הפנים וטוען כי זו בקשה שאינה חוקתית. לדעתו, יו"ר הליכוד מחפש פרסום ו"מנסה להשיג פופולריות באמצעות קריאה לפגוע בזכיות יסוד של ערבים". זחאלקה מציין כי במשרד הפנים מכירים את עמדת המפלגה והוא מקווה ששר הפנים לא יענה לפנייתו של יו"ר הליכוד העולמי. "אפילו את האזרחות של יגאל עמיר לא ביקשו לשלול", אמר.

יו"ר בל"ד מדגיש כי בשארה לא הורשע וגם אם יורשע אין לשלול את אזרחותו. "מותר להעניש", הוא אומר "אבל לא לשלול אזרחות. אפילו החוק הבינלאומי מאוד ברור בנושא ואומר שאסור להשאיר אדם ללא אזרחות". זחאלקה מספר כי הוא עומד בקשר עם בשארה וכי זה אינו מתכוון לצאת נגד הקולות הקוראים לשלול את אזרחותו.

בתחילת ספטמבר דחה בג"ץ את עתירתו של יו"ר הליכוד העולמי בדבר הפסקת תשלום פנסיה לח"כ לשעבר עזמי בשארה ושלילת אזרחותו. בשארה עזב את ישראל במרס 2007 במהלכה של חקירה פלילית-ביטחונית שהתנהלה בעניינו, תוך שהוא מבטיח לחוקריו כי ישוב לחקירתו בתוך ימים ספורים. מאז בשארה לא שב לישראל ואף נמצא לעיתים קרובות במדינות אויב.