הוחזקה בתנאי עבדות. אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
חשד: הנערה שיקרה בעדותה. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

התפתחות דרמטית בחקירת החשדות נגד הצעיר משפרעם ושניים מחבריו, שנעצרו אתמול בחשד שכלאו צעירה הרה.

בחקירתה הראשונית, סיפרה הצעירה בת ה-18 נכלאה בבית בשפרעם במשך שבוע על ידי בן זוגה, צעיר המוכר למשטרה, וכמה מחבריו לאחר שלא הסכימה לעבור הפלה. אלא שהיום הגיעה הנערה למשטרה ומסרה עדות חדשה שסותרת את עדותה הראשונית.

בעקבות עדותה החדשה, החשודים בכליאתה שוחררו היום ללא הגבלות, אולם במשטרה חושדים שהצעירה שיקרה בעדותה השנייה.

"התכוונו לבצע עימות בין הצעירה לבין החשודים, אבל היא הקדימה אותנו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט סנ"צ רמי ניימרק, מפקד משטרת שפרעם. "היא הגיעה למשטרה ואמרה שהיא חוזרת בה מהעדות. לכן אנו חושדים שהיא שיקרה - או היום או אתמול".

מקור במשטרה שמעורב בחקירה סיפר שהעדות החדשה מעלה תהיות וחשד שהצעירה מסרה עדות חדשה כתוצאה מלחץ שהפעילו עליה החשודים או מקורביהם. עם זאת, לאור ביטול התלונה נגדם, אין עילה לבקשה נוספת להאריך את מעצרם.

החשד: סירבה לעבור הפלה - ונכלאה

במוקד הפרשה עומדת צעירה בת 18, בת מיעוטים מאזור באר שבע, שנכנסה להיריון מיחסיה עם בן זוגה, צעיר כבן 20 משפרעם. על פי החשד הראשוני, בן הזוג לא היה מרוצה מההיריון הבלתי צפוי, וניסה לשכנע את חברתו לעבור הפלה. אלא שהנערה עמדה בסירובה - ובן הזוג עבר לפסים אלימים. 

במשטרה חושדים שהחבר גייס שניים מחבריו, וביחד הם כלאו את הנערה במרתף של בית אחר, ללא חלונות. הוא המשיך וניסה לשכנע אותה "להיפטר מהתינוק", ואמר לה שאם לא תפיל - הם "ידאגו שהוא יופל". על פי במהלך השבוע ניסה חבר שלה לשכנע אותה לעבור הפלה ואף ניסה בכוח להפיל את העובר.

בתום שבעה ימים במהלכם היתה לכודה במרתף, הצליחה הנערה לקחת מאחד החברים את הטלפון הנייד שלו והתקשרה למשטרת באר שבע. המשטרה הצליחה לאתר את הצעיר באמצעות מספר הטלפון שלו ועצרה את שלושת הצעירים. אתמול לפנות בוקר שוחררה הנערה, והועברה למקלט מחסה בהשגחה, משום שיש חשש שהעובר לא ישרוד. היום, כאמור, שוחררו החשודים בכליאתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק