עמיר מולנר, היום בבית המשפט
מולנר. במעצר עד יום ג' (ארכיון) | תמונת AVI: חדשות

בית המשפט השלום בתל אביב האריך היום את מעצרו של היעד מספר 1 של המשטרה, העבריין עמיר מולנר, בשלושה ימים נוספים. הוא יישאר במעצר לפחות עד יום רביעי הקרוב. גם יתר 13 המעורבים בפרשת מעצרו של מולנר יישארו במעצר, בהסכמת פרקליטם. היום הודיעה המשטרה כי היא צפויה להגיש כבר בימים הקרובים כתב אישום נגד מולנר.

מולנר נעצר יחד עם אנשיו בסוף החודש שעבר על ידי שוטרי היחידה המרכזית של מחוז תל אביב בוילה ברמת גן. המשטרה פשטה על הבית בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לפיו בבית יש כלי נשק. בחיפוש שנעשה בחצר הבית, נמצאו אקדחים ומשתיקי קול. בכתב האישום שתגיש המשטרה נגד מולנר היא צפויה להאשים אותו באחזקת נשק, אולם היא ממשיכה לחקור גם כיוון חקירה אפשרי של מעורבותו של מולנר בחיסולו של העבריין יעקב אלפרון בחודש שעבר.

כתב אישום - או מעצר בית

בשבוע שעבר, בתום דיון ארוך החליט בית המשפט השלום לשחרר את מולנר למעצר בית, אולם יממה לאחר מכן, בעקבות ערעורה של המשטרה, הפך בית המשפט המחוזי בתל אביב את החלטתו ודווקא הורה להאריך את מעצרו, יחד עם חברו, יוסי דבאח.

"ההבחנה של בית משפט השלום בין מולנר לחבריו שנשארו במעצר לוקה באי סבירות קיצונית", אמר נציג המשטרה באותו הדיון. השופט צבי גורפינקל צפה בסרטון הווידאו המפליל שהביא מלכתחילה למעצרו של מולנר, והחליט בסופו של דבר להחזירו למעצר.

כעת תצטרך המשטרה לעמוד בהבטחתה ואכן להגיש כתב אישום בימים הקרובים נגד היעד המרכזי של המשטרה, אחרת תיאלץ להתמודד עם תרחיש אפשרי בו ישוחרר מולנר ממעצר בכל זאת, עד הגשת כתב האישום.