מעצרו של האב מחדרה, החשוד בהתעללות חמורה וממושכת בשלושת ילדיו הקטנים, הוארך היום בשלושה ימים בבית המשפט המחוזי בעיר. החשוד, אב לשבעה בן 60, נעצר בעקבות תלונות על התעללות חמורה בתוך המשפחה בחשד שנהג להעניש אותם בשיטות אכזריות שאימץ "כדי לחנך אותם".

מחוץ לאולם, המתינו לאב השכנים שהגיעו לתמוך בו. "הוא לא התעלל באף אחד, אלו ילדים קטנים בני חמש ושש - למה מאשימים אותו?", שאלה אחת השכנות שהגיעה לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט.

לדבריה, מדובר בחינוך לגיטימי שהאב העניק לילדיו ולא בהתעללות. "תבואו לבית שלו ותראו בעצמכם", הגנה שכנה אחרת על האב. "יש לו שני מקררים מפוצצים באוכל לילדים. הוא עובד בלילה וגם ביום רק כדי לדאוג לילדים שלו, וקונה להם בגדים".

החשד: הצליף בילדים ותחב פלפל חריף לגופם

האב נעצר בעקבות דיווח של מטפלות וסייעות שטיפלו בילדים לשירותי הרווחה בעיר, על התעללות מצד האב באמצעות הכנסת פלפל חריף לפיהם ולמקומות אינטימיים בגופם של ילדיו, הצלפה בכבלי חשמל וטלפון, ונעילתם לפרקי זמן ארוכים במקומות חשוכים.

רב פקד רמי רז, מפקד משטרת חדרה, סיפר בשיחה עם חדשות 2 כי "החשד התעורר לאחר שמטפלות שטיפלו בילדים דיווחו לרווחה על דברים לא תקינים המתרחשים בבית. המשפחה לא הייתה מטופלת על ידי הרווחה וההורים לא מוכרים למשטרה מעבירות אחרות".

בעקבות התלונות נגדו, המשטרה עצרה את האב ועיכבה את האם לחקירה. במסגרת החקירה, נבדקת גם מידת מעורבותה של האם במעשים שבוצעו בילדים בני ה-6 עד ה-9 בין אם בידיעה ואי דיווח, ובין אם מדובר במעורבות ישירה. בין היתר נלקחו עדויות גם מהילדים, שרובם עדיין קטינים. בחקירתו הודה האב בחלק מהמעשים המיוחסים לו, וטען כי "לא הייתה לו ברירה אלא להפעיל אמצעים פיזיים לחינוך הילדים".

אמם של הילדים שוחררה לביתה בתנאים מגבילים בתום חקירתה. בשלב זה הוחלט לא להרחיק את האם מילדיה, והם ימשיכו לשהות בבית בפיקוח של שירותי הרווחה. רב פקד רז הוסיף כי "אמנם אף אחד מהילדים לא נזקק לטיפול רפואי, אבל הטענות נבדקות בזהירות רבה, אך עם זאת ביסודיות. בנוסף נבדקת גם אפשרות שהילדים הגדולים יותר עברו מעשים דומים בעבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק