בית המשפט השלום בתל אביב החליט הערב בתום דיון ארוך לשחרר את העבריין עמיר מולנר למעצר בית תחת תנאים מחמירים. עם זאת, מרבית מחבריו, שנעצרו עימו בשבוע שעבר, יישארו בשלב זה במעצר בחמשת הימים הקרובים. השופט בני שגיב אמר הערב בדיון: "החשד לקשירת קשר לפשע העלול לפגוע באחרים לא חלף עבר לו". במהלך מעצר הבית נאסר על מולנר ליצור כל קשר עם חבריו במשך 45 ימים. רק בשבוע שעבר האריך בית המשפט השלום בתל אביב את מעצרו של מולנר בשישה ימים. המשטרה תבקש עיכוב ביצוע של 24 שעות על מנת שתוכל להגיש ערעור על החלטת השופט.

נציג המשטרה, יוני חג'אג פתח את הדיון בהצגת דוח סודי לשופט בני שגיב. בדיון נכחו מלבד מולנר, 13 חשודים נוספים בקשירת קשר. עיקר הדיון עסק בסרט וידאו שנמצא על ידי המשטרה, בו נראים, לפי הטענה, החשודים מוציאים אקדח מג'ריקן, ומטמינים אותו מחוץ לגדר הבית. במהלך הסרט נראה עמיר מולנר בחברת שאר החשודים כשהם עומדים במעגל, והנשק ביניהם.

לטענת עורך דינו של מולנר, מוטי כץ מרשו לא היה מודע להימצאות האקדח במקום. "המעצר של מולנר הוא מעצר טקטי", אמר הסנגור. "כבר העירו אותי באישון לילה בגלל נפץ. החשוד לא צריך לשבת במעצר אפילו לא במעצר בית בגלל האקדח שהוסלק או לא. עמיר מולנר לא יותר מסוכן לציבור ממה שהיה לפני שבוע".

מולנר, יעד מרכזי של המשטרה, נעצר לפני שבוע וחצי לחקירה בעקבות פשיטה של שוטרי היחידה המרכזית של מחוז תל-אביב על בית ברמת-גן בו שהה עם אנשיו. המשטרה פשטה על הבית בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לפיו בבית יש כלי נשק. בחיפוש שנעשה בחצר הבית, נמצאו אקדחים ומשתיקי קול. במשטרה מרגישים שאפשר לנצל את המעצר בשל ה"אקדח הקטן", לצורך חקירה גדולה יותר. בין השאר, מעוניינים לבדוק במשטרה האם מולנר וחבריו תכננו חיסול נוסף בעולם התחתון.

מולנר הוא דמות מפתח בעולם התחתון, ונחשב לאחד מאויביו הבולטים של יעקב אלפרון. בשבוע שעבר הוזכר, כמי שיכול להיות אחד החשודים מאחורי חיסולו. במשטרה הדגישו השבוע כי אין כל קשר בין מעצרו של מולנר הערב, לבין חיסולו של אלפרון.