הסתיימה חקירתו התשיעית של ראש הממשלה אהוד אולמרט. החקירה שהתקיימה במעונו בירושלים התמקדה בפרשת "ראשונטורס" ובפרשת "מרכז ההשקעות". עד כה סירב אולמרט להתייחס לפרשת "ראשונטורס" בנימוק שהמשטרה כבר המליצה להעמידו לדין. במשטרה מעריכים היום כי בסיום החקירה יהיה ניתן לסכם גם את נושא מרכז ההשקעות, בצירוף המלצה להגיש כתב אישום.

"זו פשוט שערורייה", אמר אמיר דן, יועץ התקשורת של ראש הממשלה והוסיף "במקום להודות בעובדה שהורידו ראש ממשלה מכהן על סמך תמונה חלקית בלבד, וכי הודעת המשטרה על סיום החקירה הייתה נמהרת, מנסים כעת במשטרה לטשטש עובדה זו על ידי שימוש בביטוי "השלמות חקירה". זהו נסיון לזרות חול בעייני הציבור. מה השלב הבא? השלמה להשלמה?!".

בשני באוקטובר נחקר אולמרט בפעם השמינית. גם אז, הגיעו חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה למעונו של ראש הממשלה בירושלים, וחקרו אותו במשך כשעתיים בפרשת מרכז ההשקעות.
במהלך החקירה שאלו החוקרים את אולמרט שאלות באשר ל"ראשונטורס", למרות שכבר המליצה המשטרה על הגשת כתב אישום בנושא.

ב- 21 בספטמבר הסתיים עידן אולמרט: ראש הממשלה ה-12 של מדינת ישראל הגיע לנשיא המדינה שמעון פרס והגיש לו מכתב התפטרות לקוני בן שתי שורות בלבד. אולמרט שימש כראש ממשלה שנתיים וחצי בלבד, מאז חודש מרץ 2006.

התפטרותו של אולמרט באה על רקע המלצת המשטרה להעמידו לדין בשתי פרשות בהן הוא נחקר: פרשת טלנסקי ופרשת ראשון טורס. בפרשת מרכז ההשקעות המשטרה מבקשת לבדוק ראיות נוספות לפני שתגבש המלצות, ולכן חקירתו של אולמרט נמשכת. בדיונים של האגף לחקירות ולמודיעין נדונו לעומק ממצאי החקירות הארוכות שעבר אולמרט ובסוף הדיונים הוחלט כי המשטרה תמליץ להעמיד את ראש הממשלה לדין על שתי הפרשיות.

בפרשת טלנסקי נתגבשה תשתית ראייתית לכאורה כנגד ראש הממשלה בביצוע עבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. בפרשת ראשון טורס נתגבשה תשתית ראייתית לכאורה כנגד ראש הממשלה לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים ועבירות נוספות.

פרקליטיו של ראש הממשלה, עורכי הדין אלי זהר, נבות תל-צור ורועי בלכר, מסרו בתגובה להמלצות המשטרה "האדם היחיד המוסמך לפי חוק להכריע אם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה הוא היועץ המשפטי לממשלה. הוא בעל הסמכות, והוא הנושא באחריות בעניין זה. להמלצות המשטרה אין כל משמעות". לדברי פרקליטיו של אולמרט היה ראוי כי המשטרה תימנע לחלוטין מהבעת דעה בנושאים, שאינם בתחום מומחיותה ואינם בתחום סמכותה.