שופט בית משפט השלום בפתח תקווה דוד שהם שיחרר בצהריים למעצר בית את שחקן הכדורגל, מאחת הקבוצות בליגת העל, שנחשד במעורבות ברצח צעירה בת 20. גופתה של הצעירה נמצאה אמש סמוך לבית מלון בנתניה. "לא מצאתי במה שהוגש לפני כדי להצביע על מעורבותו באירוע", אמר השופט בדיון בהארכת מעצרו של החשוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השחקן הזר של קבוצת הכדורגל נעצר הבוקר בחשד לרצח צעירה בת 20 שגופתה נמצאה אתמול במלון "כרמל" בנתניה. בנוסף לכדורגלן נעצר חשוד נוסף במעורבות במעשה - שניהם נתינים זרים המתגוררים במלון בו נמצאה הגופה.

בשעות הצהריים הובאו השניים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בפתח תקווה. המשטרה אמנם הביאה את שניהם למעצר בהתבסס על אותו סעיף חשד, גרימת מוות בכוונה תחילה, אך השופט אורי שוהם החליט לשחרר את השחקן למעצר בית, בעוד מעצר חברו הוארך ב-7 ימים.

זירת מציאת הגופה, הבוקר
זירת הרצח | צילום: צילום: אסף ברזינגר לוגסי - Hnn

"איני חושב שהחשד מצדיק מעצר"

במהלך הדיון, התברר כי המשטרה קיבלה את תוצאות נתיחת הגופה מהמכון לרפואה משפטית באבו כביר - ומתחזק החשד לפיו הרקע למותה פלילי. באשר לשחקן הכדורגל אמר השופט: "אני יכול להבין מדוע המשטרה קושרת את החשוד לאירוע, אך איני סבור שחשד זה מצדיק מעצר". הוא הוסיף - "לא מצאתי במה שהוגש לפני כדי להצביע על מעורבותו של זה באירוע".

השחקן שוחרר כעת למעצר בית בפיקוח של אחד מחברי הקבוצה, תוך דרישה שישלם מאה אלף שקלים כערבות עצמית. החדר עצמו בבית המלון, שמחוץ לו נמצאה גופתה של הצעירה, נשכר עבור השחקן על ידי מועדון הכדורגל ושם הוא אירח את חברו שמעצרו הוארך היום.

המשטרה בינתיים לא מתכוונת לוותר, וביקשה עיכוב ביצוע להחלטה לשחררו, וזאת כדי להגיש ערר על ההחלטה. בית המשפט קיבל את הבקשה, והוא ישוחרר ככל הנראה רק מחר. אם אכן ישוחרר בסופו של דבר, הוא צפוי לשוב ולשחק במדי קבוצתו כבר בשבת הקרובה.

פרקליטו של השחקן החשוד עו"ד גיא עין צבי אמר היום בעקבות ההחלטה - "בית המשפט עיין ועבר על העדויות ומצא שאין בסיס ראייתי ראשוני שמצדיק את המשך המעצר שלו. הוא הורה על שחרור ממעצרו ואף אישר את הצטרפותו לחבריו מהקבוצה. הוא מכחיש את המיוחס לו מכל וכל וטוען שהקשר היחיד שיש לו עם המנוחה הוא רק התבוננות מקרית לאחור".

במהלך הדיון הוסיף עורך הדין עין צבי כי במהלך הערב, כשדיבר השחקן עם אשתו בסקייפ, היא ראתה את הצעירה בחדר והתחילה לשאול שאלות, אבל השחקן הוא הסביר לה כי מדובר בצעירה שנמצאת עם חברו.

עורכת דינו של החשוד שמעצרו הוארך, קטי צווטקוב, שמונתה מן הסנגוריה הציבורית, מוסרת כי "מרשי אכן שהה עם הנרצחת בטרם האירוע, אך עם זאת הוא מכחיש קשר למעורבות באירוע העצמו".