אסון התחשמלות בבריכת דגים באיילת השחר
מנהל התפעול - לחקירה | צילום: חדשות 2

חקירת נסיבות מותם של שלושת הצעירים היום (ה') בבריכת הדגים בקיבוץ איילת השחר נמשכת. הערב זומן לתחנת המשטרה מנהל התפעול של המקום, בן 43, שנחקר בחשד לרשנות בכל הנוגע לחיבורי החשמל בבריכה. בתום חקירתו הוא שוחרר למעצר בן בית חמישה ימים - עד לקבלת ממצאים סופיים ממשרד הכלכלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חוקרי המשטרה מנסים לבדוק האם האסון הכבד נגרם כתוצאה מרשלנות - או שמא מדובר בתאונה מצערת שלא ניתן היה למנוע. הערב הגיעו שוטרי משטרת ראש פינה, ביחד עם חשמלאים מוסמכים, לבדוק את מכשיר ה"חמצנית" האחראי על העברת החמצן אל תוך בריכת הדגים.

אותו מכשיר הוא שהעביר את הזרם החשמלי הקטלני שגרם למותם של גדעון רז, ניר גלסמן ואוריאל בוכריס. החקירה מתמקדת כעת באופן התקנת המכשיר ומי שאחראי להתקנתו, ותבדוק האם ההליך בוצע כהלכה.

ניר גלסמן
ניר גלסמן | צילום: באדיבות המשפחה

"המשפחה רוצה לדעת מה קרה"

הבשורה המרה הכתה בהלם את תושבי הקיבוצים שבהם גדלו שלושת הצעירים. באחד מהם הוחלט לבטל את את חגיגות יום ההולדת לקיבוץ, ובאחר כינסו את הצעירים לשיחות בעקבות האירוע הקשה. ההרוגים הם ניר גלסמן, בן 23 מהקיבוץ אפיקים, אוריאל בוכריס בן 22 מקיבוץ מירב שבגלבוע וגדעון רז ממעגן מיכאל.

גדעון רז
גדעון רז | צילום: באדיבות המשפחה

גדעון רז, בן 20, היה אמור להתגייס בחודש נובמבר לצה"ל, לאחר שנת שירות שסיים רק לפני כשבועיים. "הוא היה חמד של בחור, הוא היה בשלב ביניים ועבד במקום לפני גיוסו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אחד מאנשי הקיבוץ אליו הוא שייך. "המצב של משפחתו קשה מאוד. טובי בנינו הלכו".

אוריאל בוכריס
אוריאל בוכריס | צילום: באדיבות המשפחה

ניר גלסמן, בן 23 מאפיקים, השתחרר מיחידה קרבית לפני כשנה ועבד בבריכות קיבוץ איילת שחר בעבודה מועדפת. בקיבוץ מגדירים אותו "הילד הכי הכי". "זו משפחה מאוד מיוחדת וחזקה, הקיבוץ היה אמור לחגוג היום, אבל אנחנו נידחה את זה ובעיקר נהיה עצובים", ציין יו"ר קיבוץ אפיקים יניב אסם. הלוויתו של ניר גלסמן נערכה הערב בשעה 22:45 בבית העלמין בקיבוץ אפיקים.