הגבס על ידו של המותקף, מאיר עמר
מאיר עמר לאחר שהותקף בידי שוטר | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

מקרה נוסף של אלימות מוגזמת מצד שוטרים? תושב אילת, מאיר עמר, התלונן לאחרונה במחלקה לחקירות שוטרים כי קצין חקירות במשטרת אילת תקף אותו באלימות קשה, זאת בטענה שגורת הבולדוג הצרפתי שברשותו פגעה בבנו של הקצין.

האירוע האלים התרחש לפני כשלושה שבועות. "הכלבה הסתובבה חופשי בפארק השחמון בעיר", סיפר עמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "בשלב מסוים הכלבה רצה לעבר מספר ילדים, ואחד מהם נבהל ונפל". בעקבות זאת ניגש אליו הקצין - אביו של הילד שנפל, הציג תעודת שוטר והחל, לטענתו של עמר, לנקוט באלימות קשה כלפיו וכלפי הכלבה.

"הוא חנק את הכלבה במשך זמן רב עד שהעיניים שלה נהיו אדומות ויצאו מהמקום", שיחזר עמר. "אמרתי לו שזה שהוא שוטר זה לא הצדקה לחנוק כלב וניגשתי אליו בניסיון לשחרר אותה. אמרתי לו 'שחרר את הכלבה' והנחתי לו יד על החזה. בשלב הזה הוא תפס לי את היד, כופף אותה ושבר לי את האצבע".

"התקפלתי בכאב והסתובבתי ללכת. אחרי שפניתי אחורה יחד עם בת זוגי כדי ללכת מהמקום, הפיל אותי הקצין ארצה, והתנפל עליי בבעיטות ואגרופים בפנים, בגב ובידיים, כל זה כשאני שוכב על הרצפה ואל מול העיניים של חברה שלי וכל העוברים והשבים שהיו שם", תיאר עמר ההמום.

בעקבות האירוע האלים, נפגע עמר ממכות יבשות בפנים ובחלק גופו העליון, והזדקק לניתוח סבוך כדי לאחות את השבר בידו.

הגבס על ידו של מאיר עמר
הגבס על ידו של מאיר עמר | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

עד ראייה לאירוע, ליאור אביחלק, סיפר כי זו לא פעם ראשונה שאותו קצין נוהג באלימות כלפי אזרחים. "גם לי קרה מקרה דומה לפני כחודש עם אותו קצין בנסיבות דומות", לדברי עד הראיה.

תגובת משטרת אילת: בעלי הכלב קילל ותקף את השוטר

ממשטרת אילת נמסר בתגובה לידיעה: "במהלך טיול של השוטר בגן משחקים בפארק השחמון בעיר עם ילדיו, הופל ונחבל בידו בנו בן ב-3 על ידי כלב מאיים מסוג בולדוג. הכלב לא היה קשור וללא מחסום פה, עניין המהווה עבירה פלילית‎".

"השוטר תפס את הכלב ודרש מבעליו להרחיקו, לקשור אותו ולעזוב את המקום", הוסיפו במשטרה. "בתגובה קילל האזרח את השוטר, דחף אותו על אף העובדה כי הזדהה כשוטר והציג תעודת שוטר ואמר לו כי הוא תוקף שוטר".

"במסגרת הסמכות הנתונה לשוטר בחוק השוטר, הודיע על עיכוב החשוד ומאוחר יותר עקב סירובו לעיכוב נאלץ השוטר לעצור אותו. במהלך העיכוב והמעצר המשיך האזרח בקללות לעבר השוטר, תקף אותו ונגרמו לו חבלות קלות. רעייתו של האזרח גם היא נטלה חלק פעיל בקללות לעבר השוטר ביודעין ובתקיפתו".

"ניידות משטרה שהגיעו למקום עצרו לחקירה את בני הזוג החשודים בסיומה שוחררו בערבות. הטענה לאלימות מצד השוטר הועברה לבדיקת המחלקה לחקירות שוטרים האמונה על מקרים בסוג זה. לאחרונה רבו המקרים בהם בעלי כלבים מטיילים עם בעל החיים ללא נקיטת אמצעי זהירות הנדרשים לריסונם על פי חוק. מקרה זה עלול היה להסתיים באסון ולראייה ראה תקיפת הכלב בצפון הארץ לפני מספר ימים בהם הושחתו פניה של ילדה"‎.

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר "כי התקבלה תלונה ונפתחה חקירה בנושא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק