בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (ג') עד יום שישי את מעצרו של הצעיר, בן 18.5, החשוד במעורבות ברצח של חברו בן ה-18, מוקדם יותר השבוע. בהחלטתה כתבה תרצה שחם-קינן, כי "יש ראיות נסיבתיות מחשידות" וכי החשד נגד הצעיר מבוסס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה מנסים לבדוק את השתלשלות האירועים מאז שנפגשו החשוד והקורבן בפעם האחרונה. החוקרים ייגבו עדויות מאזרחים שהיו נוכחים במקום, על מנת להסביר את מקרה הרצח.

"מדובר בבן יחיד של אמו", הסביר עו"ד גלאון קפלנסקי, המייצג את החשוד, במהלך הדיון בבית המשפט. "החשד הוא קשה וההלם גדול. החשוד הוא חברו הטוב של הנרצח; הוא רצה ללכת להלוויה שלו". לטענת עו"ד קפלנסקי, החשוד הסיע את הקורבן לפרדס כץ, ולאחר מכן נפגש עם משפחתו ב"הום סנטר". לדבריו, בדרך עצרו השניים בתחנת דלק בפתח תקווה.

השופטת תרצה שחם קינן קבעה בתום הדיון כי החשוד יישאר במעצר חמישה ימים נוספים. "הוצגו לפני דוח סודי והודעותיו של החשוד והתרשמתי כי בשלב זה של החקירה קיים חשד סביר לביצוע המעשים", אמרה השופטת.

המקום שבו נמצאה גופת הנער בבני ברק (צילום: מ.זהבי - חדשות 24)
הזירה בה נמצאה הגופה | צילום: מ.זהבי - חדשות 24

גופת הצעיר התגלתה בתעלה

במרחב דן במשטרה הוקם צוות חקירה מיוחד ועל פי החשד, הצעיר שנעצר היה במגע עם הנער שנרצח ואף היה עמו בתחנת דלק באזור, זמן קצר לפני היעלמו. החשוד, חברו של הנער, הודה בחקירתו כי אכן היה עם הנער, אך נפרד ממנו בשלב מסוים.

גופתו של הנער, שנעדר מביתו מאז מוצאי שבת, נמצאה אתמול בתעלה ברחוב צבי בעיר, לאחר חיפושים שערכה המשטרה בסיוע כוחות חילוץ והצלה ומתנדבים רבים. בעקבות סימני אלימות שנמצאו על הגופה עלה החשד כי מדובר ברצח. הגופה החרוכה נמצאה על ידי שני מתנדבים ותיקים של מרחב דן במשטרה. 

צוותי מד"א שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו של הנער. עם מציאת הגופה שלחה המשטרה למקום מעבדה ניידת לזיהוי פלילי על מנת לזהות את הגופה ולבחון את נסיבות מותו של הנער. אפי פלדמן מארגון 'איחוד הצלה' סיפר עם מציאת הגופה: "איכון הטלפון הראה כי הוא נראה באזור, ובעקבות כך נמצאה גופתו לאחר החיפושים".