רויטל סלמון מתל אביב שמעה כמו כולנו על תגבור כוחות המשטרה נוכח האלימות המינית הגואה לאחרונה בתל אביב, וגם על תשומת הלב הרבה שמייחד המפכ"ל יוחנן דנינו למוקד 100 והשירות של המשטרה לאזרח. אבל המציאות הוכיחה לרויטל שדיבורים לחוד ומעשים, אם בכלל - גם הם לחוד.

במשך דקות ארוכות ומפחידות ישבה רויטל בביתה שבת"א כשאדם זר מטריד אותה, מכניס את ידיו לתוך התריסים ומנסה להיכנס לתוך הדירה. רק לאחר שהחשוד הסתלק מהמקום המשטרה עיכבה אותו ולאחר מכן שחררה אותו, וכל זאת מבלי לעדכן כלל את רויטל בהתפתחויות.

האירוע החל אתמול בשעות הצהריים, כשרויטל יצאה עם החתול שלה לחצר הבניין. לפתע הבחינה באדם זר שהסתכל בה באופן חשוד. "מעבר לגדר של החצר עמד אדם שבהתחלה חשבתי שהוא סתם עומד שם, אבל אחרי כמה דקות הבנתי שהוא נועץ בי מבטים קצת יותר מדי, אז מיהרתי להיכנס הביתה. נעלתי את הדלת וסגרתי את כל החלונות", היא מספרת.

"הכניס את היד ופתח את התריס בכוח"

לדבריה של רויטל, לאחר ששבה לביתה נכנס האדם לתוך חצר הבניין והתיישב בכיסא. "קיוויתי שהוא יליך, אבל אחרי כמה שניות כנראה שנמאס לו לחכות. הוא קם והתחיל להציץ ולגעת בכל החלונות של הבית ובשלב כלשהו הצליח להכניס את היד ולפתוח את התריס בכוח. ברגע שהתחיל לגעת בחלונות, התקשרתי למשטרה".

רויטל שוחחה עם מוקדנית המשטרה במשך מספר דקות וזו הבטיחה לשלוח ניידת למקום. תוך כדי השיחה בין השתיים העלה המטריד הילוך: "לא רק שהוא הצליח לפתוח את החלון, הוא גם התחיל לנסות להיכנס דרך הדלת. הוא לחץ על הידית, קרא לי ואמר 'תצאי אליי, אני מת עליך'", הוסיפה הצעירה ההמומה.

"אמרתי למוקדנית כמה פעמים 'תקשיבי, הוא מנסה להיכנס לבית, הוא לוחץ על הידית' והיא אמרה לי 'אין בעיה, הניידת בדרך'". ההטרדה המפחידה נמשכה מספר דקות עד שיצא שכן לחצר והבריח את האיש - אבל הניידת לא הגיעה. "אמרתי למוקדנית שהוא בורח והיא אמרה שהם בכל מקרה יגיעו", מספרת רויטל.

"אני לא מדברת על זה כדי לחבוט במשטרה. אני פשוט לא מצליחה להבין איך זה יכול להיות שהניידת לא הגיעה, אפילו אחרי המעשה. הרגשתי חשופה לגמרי, שאין שום גורם שמגן עלי".

ממשטרת ת"א נמסר בתגובה: "לאחר קבלת הדיווח במוקד המשטרתי הגיע שוטר לזירה, זיהה את החשוד על פי התיאור שמסרה המודיעה והחל לעקוב אחריו. החשוד נצפה נכנס למספר כניסות של בתים כדי לנוח. השוטר ניגש לחשוד ומבדיקתו עלה החשד כי הוא בגילופין. החשוד זוהה, הוזהר ושוחרר. אין ספק כי השוטר היה צריך ליצור קשר עם המודיעה ולדווח לה על סיום הטיפול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק