מעדיפים את אסד? במשך דקות ארוכות חששו הערב במערכת הביטחון כי הגזרה הצפונית מתחממת, וכי חמושים מנסים לחדור את גדר הגבול מסוריה לרמת הגולן. בסופו של דבר התברר שמדובר בהימלטות של שני אסירים - האחד מורשע ברצח והשני במעורבות ברצח, שניצלו את החופשה מבית הסוהר ונמלטו לסוריה השכנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 19:00 התקבלה התרעה על התרחשות חשודה שאירעה על גדר הביטחון מול קיבוץ אלרום שבצפון הרמה. כוחות שהגיעו למקום הבחינו בשתי דמויות. השניים נעצרו והתברר כי מדובר בתושבי ג'לג'וליה ותמרה. תחילה היה חשד כי במקום התנהלה עסקת סמים עם אדם שהגיע מצדו השני של הגבול, אך לאחר שהשניים הועברו ליחידה המרכזית במחוז הצפון של המשטרה התברר אחרת.

על פי הודאתם של השניים, הם סייעו לשניים מקרובי משפחתם להימלט מהארץ לסוריה. לדבריהם, אחד מהנמלטים, מוחמד יאסין, הוא אסיר שהורשע ברצח בשנת 2006 ונידון ל-25 שנות מאסר. הבוקר הוא יצא לחופשה מהכלא וכאמור נמלט לסוריה יחד עם צעיר נוסף שהיה חשוד במעורבות באותו רצח שאירע לפני שבע שנים. החקירה כעת בעיצומה.

משב"ס מסרו כי בשעות הערב דיווחו בני משפחתו של יאסין, האסיר מכלא חרמון, כי בעת שהחזירו אותו לבית הסוהר מחופשה בת 12 שעות אליה יצא הבוקר, הוא ברח מחניית בית הסוהר.