המשטרה עצרה הבוקר את ראש עיריית יהוד יוסי בן דוד בחשד לשורת עבירות חמורות ובהן שוחד, מרמה, הפרת אמונים, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד. בנוסף, עוכבו לחקירה כחמישה אנשי עסקים בחשד למתן ולקיחת שוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היחידה הארצית לחקירות הונאה ניהלה במשך תקופה ארוכה חקירה סמויה, שבמרכזה מספר פרשות הנוגעות למתן היתרים שונים לפרויקטים של בנייה בעיר. הבוקר הפכו פעולות היחידה לגלויות, עם מעצרם של החשודים וחיפוש גלוי שנערך בבתיהם ובמשרדי העירייה.

במהלך היום החשודים ייחקרו, ובשעה 16:00 יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.

לפני יומיים: כתב אישום נגד ראש עיירת רמת השרון

לפני יומיים הגישה פרקליטות מחוז תל אביב כתב אישום נגד ראש עיריית רמת השרון יצחק רוכברגר, בגין עבירות דומות של רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים.

על פי כתב האישום, רוכברגר קיבל כ-118 אלף שקל במרמה מידי הקרן להשתלמות של עובדי הרשויות המקומיות, בה כיהן כיושב ראש, באמצעות הגשת קבלות מזויפות על הוצאות פרטיות, בטענה כי אלה שימשו אותו לצורך מילוי תפקידו בקרן.

לטענת הפרקליטות, בין היתר בשנת 2005 הגיש רוכברגר לקרן ההשתלמות קבלות ששילם עבור שיעורי אנגלית של בתו גל. "הנאשם זייף את הקבלות על ידי שינוי שמה של הבת לשם 'רוכברגר יצחק', באופן הנחזה להיות כאילו הנאשם הוא שלומד אנגלית על חשבון הקרן, וקיבל את תמורתן מהקרן", נכתב בכתב האישום.

כמו כן טוענת התביעה כי ראש עיריית רמת השרון הגיש לקרן כ-73 קבלות על רכישות מזון בסניף שופרסל בעיר, בסך כולל של כ-31.5 אלף שקל. על מנת לקבל החזר מהקרן עבור הרכישות הפרטיות ציין הנאשם כי מדובר ב"כיבוד" וצירף מסמך דרישה לקבלת החזר מהקרן.