הורים לילדים:
חשד להתעללות חמורה בגן, אילוסטרציה | צילום: רויטרס

המשטרה בודקת חשד להתעללות בילדים בגן ילדים בחיפה: סייעת שעבדה בגן טענה בפני הורים רבים כי הבחינה בין השאר שאחת הגננות קושרת אותם לכסאות ולמיטות, ושופכת עליהם מים קפואים. ההורים פנו למנהלת הגן ושאלו אותה האם הכל כשורה והיא אמרה, לדבריהם, שאין דבר חריג. חלק מההורים פנו למשטרה, שפתחה בחקירה.

לפני כשבועיים הגיעה לגן סייעת חדשה וצפתה, לדברי ההורים, במראות קשים. לטענתם, היא פנתה לבעלת הגן שאמרה לה כי היא "הוזה" וש"אין שום דבר" בדבריה. הסייעת החליטה להתפטר - וסיפרה לאחד ההורים את מה שלדבריה ראתה בגן. במקרה אחד, לדבריה, אותה גננת הלבישה בכוח מעיל על ילדה שסירבה להתלבש, ואף קשרה את שרוולי המעיל, כדי שלא תוכל להוריד אותו.

בבוקר יום שני האחרון קיבלו הורי הגן (בשכבת הגיל שנה וחצי עד שנתיים וחצי) מסרון מבעלת הגן להגיע לפגישה דחופה בשעה 19:30. "בפגישה היא סיפרה לנו את כל המקרה ואמרה שלא ידעה מדבר, ושפיטרה את הגננת המדוברת", סיפר אחד ההורים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "היא סיפרה שהילדים נקשרו כשהלכו לישון עם השמיכה כדי שלא יזוזו, ונקשרו לכיסאות על מנת שיסיימו את האוכל מהצלחת".

"הבן חזר הביתה עם מים קפואים עליו"

באחד המקרים, מספר האב, ילד שנגמל מחיתולים עשה בטעות את צרכיו במכנסיים ואז הגננת דחפה את פניו לצרכיו על מנת שיבין את מעשיו. האב סיפר שלדברי אותה סייעת, כשהילדים היו מתלכלכים בבוץ היו שופכים עליהם מים קפואים כשהבגדים עליהם. "הבן שלי היה חוזר הביתה עם מים קפואים עליו ולא הבנתי מה זה, היו לו גם מים בתיק, ואחרי השיחה זה הסביר את הכל".

אחד האבות סיפר כי היו תסמינים למקרים, לכאורה. "כל פעם שאני מחליף לו חיתול הוא בהיסטריה, כך גם כשהמים נוגעים לו בראש", סיפר. "הוא נכנס לגן לפני ארבעה חודשים ואז זה התחיל - ישר הוצאתי אותו מהגן וכך עשו גם הורים נוספים".

"אנו שבורים מזה שהפקדנו את הילד שלנו בידיים של הגננת הזאת", סיפרו הורים. "התחושה הייתה של הלם מוחלט - ושבירה לחלוטין של האמון - לא יאמן שדברים כאלה יכולים לקרות", סיפר אחד ההורים. "הפגישה הייתה מזעזעת - אנחנו מרגישים נורא ואיום".

מנהלת הגן מכחישה: "היא גננת מדהימה"

אילוסטרציה
ההורים: "קשרו אותם לכיסא" | צילום: חדשות 2

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הכחישה מנהלת הגן את הטענות. "לא היה כלום - ההורים יכולים להגיד מה שהם רוצים אבל זה לא נכון - אנחנו טיפלנו בילדים יפה ואין סימנים בכלל של התעללות". המנהלת גם מכחישה שפיטרה את הגננת המדוברת, כפי שטוענים ההורים. "היא לא פוטרה, אלא הורחקה בגלל שההורים העלו את הטענות".

באשר לטענת ההורים כי בשיחה איתם היא חשפה את כל הפרטים טענה מנהלת הגן כי היא לא אמרה להם דבר כזה. "היא בחורה נבונה וטובה שטיפלה בילדים כמו חברים שלה - הילדים הם שמחים ועם ביטחון".

המשטרה: "החקירה נמצאת בראשיתה"

המנהלת שללה את הטענה כי מים נשפכו על הילדים. "כשהם שותים הם לפעמים שופכים על עצמם מים", סיפרה. המנהלת טוענת כי הסייעת שעזבה את הגן וסיפרה להורים על המקרה "התסיסה אותם".

"היא התקשרה אליי ואמרה לי שהיא צריכה לדבר איתי, למחרת היא באה אלי למשרד ואמרה שהגננת שלי אלימה ושהיא מתעללת בילדים, ושאלתי אותה במה זה מתבטא והיא הסבירה - לכן כינסתי את ההורים", סיפרה.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "אכן נפתחה חקירה והיא נמצאת בראשיתה".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק