"חייבים לשנות את המצב ולהגביר את נוכחות השוטרים והפקחים": השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' סייר בדרום תל אביב, קיבל סקירה משוטרי מחוז תל אביב ושמע את מצוקות התושבים. אהרונוביץ' הבטיח לתושבים להמשיך בפעולות אכיפת החוק וציין כי הוספו תקנים לשוטרים בדרום העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כחודש סייר אהרונוביץ' בדרום תל אביב ושמע תלונות רבות על חוסר הביטחון. בעקבות כך הנחה השר את ניצב בנצי סאו, מפקד מחוז תל אביב, להראות תוצאות בשטח ולהגביר מאמצים. "הייתי פה לפני חודש, ישבתי עם ועד התושבים עם מפקד המחוז וראש העיר, והם שטחו בפניי את כל המצוקות, ולא בפעם הראשונה", אמר השר.

"אני מכיר את הבעיות עם המסתננים ואת תחושת חוסר הביטחון של התושבים, ולפני כחודש אמרתי שחייבים לשנות את המצב ולהגביר את נוכחות השוטרים והפקחים", הוסיף אהרונוביץ', "הבטחתי את הדברים כי הרגשתי צורך אמיתי של התושבים, שלא היו להם חיים אמיתיים והם סבלו מבעיות קשות מאוד. אני לא יכול להבטיח מאה אחוז ביטחון, אין בכל הארץ מאה אחוז ביטחון, אבל צריך להחזיר חיים נורמליים לתושבים".

"איפה היינו?" שאל רטורית השר וענה: "כל הזמן הייתה פה משטרה וגורמי עירייה, אבל הפעם לא נרפה ולא נאפשר שהמצב יחזור לקדמותו". לדברי אהרונוביץ', המשטרה ונציגי העירייה "הציגו בפניי נתונים על פעילות ענפה - גם במעצרים, גם כתבי אישום, גם בהחרמת כלי רכב וגם בסגירת עסקים".

"מורגשת נוכחות של השוטרים"

אהרונוביץ' ציין כי עבודה הדוקה בין העירייה למשטרה מתקיימת באופן רציף כדי לאפשר את החיים השקטים באזור. "ביום ראשון התקבלה החלטת ממשלה לתגבר את התחנה המקומית בעוד 130 שוטרים קבועים, ובימים הקרובים כבר יתחילו לגייס אותם. נבנה כוח סדר עד שיימצא פיתרון כולל". לכוח החדש ימונה קצין בדרגת סגן ניצב, שימונה על שמירת הסדר באזור הבעייתי.

השר ציין כי "המתקן הפתוח למסתננים יופעל כבר ב-12/12 ושם ירוכזו רוב המסתננים לפי החלטת בג"ץ. את אלו שיחזרו לתל אביב נלכוד ונכניס למתקן הסגור". במהלך החודש האחרון במחוז תל אביב עבדה יחד עם העירייה וגופים אחרים וביצעו מספר פעולות על מנת לצמצם את המפגעים בדרום תל אביב: בין השאר הוגברו פעולות להסדרת רישוי, מחלקת התנועה החרימה רכבים מסוכנים והמשטרה קיבלה כוחות נוספים במהלך החודש על מנת לצמצם את הפשיעה.

חיים גורן, יו"ר סיעת דרום העיר, שהשתתף בסיור, סיפר כי "בנינו עם המשטרה תוכנית, שתשלב כוח מיוחד של המשטרה וכוח פיקוח מתוגבר עירוני ומערך מתנדבים מקרב תושבי השכונות שהולך ומתגבש. "במהלך השבועות הקרובים ננסה להקים חוליות משמר אזרחי באזור דרום תל אביב, שסיירו ויוסיפו לביטחון התושבים", הוסיף גורן, שמכהן גם כיו"ר ועדת הביטחון בעירייה.

חלק מהתושבים איתם שוחח אהרונוביץ' ציינו כי חל שיפור בתחושת הביטחון: "מורגשת נוכחות של השוטרים, ואני מקווה שתהיה המשכיות עד לפיתרון קבוע", אמר אחד התושבים, ואחר הוסיף: "לפני כמה שבועות לא הייתי נותן לבת שלי בת השמונה להסתובב כאן, היום היא טיילה כאן וגם אני. יש שיפור".

לעומתם, תושב אחר התלונן בפני ניצב בנצי סאו על העסקים הלא חוקיים ועל כך שלא שונה מספיק: "יש מאות שיחות ממני למוקד, ולא טיפלו בבעיה. הפנו אותי מהעירייה למשטרה ובחזרה".