הותר לפרסום: המשטרה פענחה את הרצח המזעזע של משפחת אושרנקו בראשון לציון. על פי החשד, במרכז האירוע עומד דמיאן קרליק שעבד עם הנרצח דימיטרי אושרנקו. אז מי הוא בעצם קרליק? שרטטנו עבורכם פרופיל של החשוד ברצוח.

הסיפור של משפחת קרליק בישראל מתחיל בשנת 2002. אולג קרליק, סב המשפחה מחליט לעלות לישראל. עד שנת 2004, במשך שנתיים, מפעיל קרליק לחץ על בנו דמיאן, המכונה "לאקי", לעשות עלייה לארץ הקודש מעיר מגוריו צ'יליבינסק, שבמזרח הרי אוראל ברוסיה.

הסיבה שאולג רצה שדמיאן יגיע לישראל הרחוקה כלל לא הייתה רגשות ציונים חמים. למעשה, קרליק כלל אינו יהודי. הסיבה העיקרית שבגינה רצה אולג שבנו יגיע לישראל היא - התנקות מעברו הפלילי. מעט זמן לפני כן, נעצר אולג בחשד לשוד.

בשנת 2004 הגיע דמיאן לישראל ועסק במגוון עבודות מזדמנות. בין היתר, הוא עבד בחברת הובלות ואף עסק כמאבטח. העולם הפיזי, הכוחני והאלים לא היה זר לדמיאן. בין תחביביו של הרוצח האכזרי ניתן למנות את משחק ההוקי, אותו שיחק באדיקות בעיר צ'יליבנסק, ותרגול אומנות הלחימה טייקוואנדו.

צירוף מקרים מסתורי?

אחד מהאירועים שקישרו באופן נסיבתי את קרליק לרצח הוא אירוע שארע בצ'יליבנסק שנה לאחר שעלה לישראל. בני משפחה אחת נמצאו שרופים בדירתם לאחר שנרצחו. סממני האירוע הזכירו באופן מפתיע את האירוע שאירע בראשון לציון, אולי רמז ראשון למעורבותו של קרילק ברצח המזעזע בישראל.

חבריו של קרילק, מתארים אדם מסוגר וכועס, עם נטייה להימורים ולשתייה. אחד מהמניעים לרצח, סיפר גורם המקורב לחקירה, הוא קנאה עזה שחש כלפי דימיטרי אושרנקו ועל החיים המוצלחים שניהל. "הוא תכנן לענות את דימיטרי מול משפחתו", סיפר הגורם, "רק כדי לנקום". היום כבר ידוע, כי ביקורו של דמיאן בבית משפחת אושרנקו, הסתיים, על פי החשד, בטבח משפחה שלמה.

חוקרי הימ"ר תיארו את דמיאן כאדם קר רוח, שקול ומדוד שמתנהג בצורה נורמאלית בסיטואציה שלעשה אינה נורמאלית כלל. "מטורף", הגדיר אותו אחד החוקרים, "אך כנראה כשיר לעמוד לדין". גם כשנחקר לא איבד דמיאן את השליטה. "הוא היה יושב ונחקר בשקט, לא מתלהם, לא מתבלבל". רק לאחר שאשתו דיווחה למשטרה על מעשיהם הוא נשבר.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

הותר לפרסום: נעצרו חשודים ברצח משפחת אושרנקו

 

כך פוענחה פרשיית רצח משפחת אושרנקו

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה

 

המכרים מזועזעים: זו קטסטרופה